18.11.2019 17:22

Hunter zagrał w Krakowie z okazji 10. rocznicy wydania płyty "HellWood" [ZDJĘCIA]

Hunter zagrał w Krakowie. Zobacz galerię z koncertu!

Hunter
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jubileusz jednego ze swoich najważniejszych albumów zespół obchodzi na specjalnych koncertach, podczas których Hunter zmierzył się z całym materiałem z  tej płyty. Zobaczcie, jak było w Krakowie!

Hunter zagrał w Krakowie

Hunter wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu, z wplecionymi elementami muzyki klasycznej i filmowej. W ciągu ponad 30 lat istnienia zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe.

Zespół kieruje ostrze swoich dźwięków i słów przeciw wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „izmom”.

Wydawnictwa Huntera zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych), a albumy "Królestwo" i "Imperium" zyskały statusy złotych płyt.

Kobranocka
Kobranocka
Przeczytaj także Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2019-2020

Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, wieloznaczność, metafory, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i ilustrujący muzykę i słowa show podczas koncertów.

Czwarty album grupy Hunter "HellWood" ukazał się 14 kwietnia 2009 roku i podzielił krytyków. W lutym 2010 roku płyta została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego - Fryderyka w kategorii: album roku heavy metal.

Grupa na krążku zmieniła znacząco kierunek w warstwie tekstowej. Z buntowniczych, pełnych kontrowersyjnych tematów utworów przeniosła słuchaczy do świata z ulubionych filmów. Utwory na płycie są inspirowane produkcjami takimi jak "Lot nad kukułczym gniazdem", "Labirynt Fauna" czy "Drakula".  

Zobacz, jak wyglądał koncert Hunter w Krakowie:

"HellWood" to jedno z najmocniejszych wydawnictw w dorobku Huntera, przede wszystkim pod względem swojej wymowy. Po 10-latach od premiery grupa ponownie zmierzyła się z materiałem z płyty, na której pierwszy raz z Hunterem zagrał perkusista Darek "Daray" Brzozowski.

Zobacz również: Jelonek nagrał piosenkę z Piotrem Fronczewskim. Jak brzmi nowy singiel artysty?

Tagi: Hunter Koncerty Romana Makówka Galeria