Hypocrisy na 3 koncertach w Polsce. Gdzie zagra Peter Tägtgren znany z duetu Lindemann?

08.04.2022 17:05
Hypocrisy na 3 koncertach w Polsce. Gdzie zagra Peter Tägtgren znany z duetu Lindemann? Fot. Romana Makówka

Peter Tägtgren pojawi się w Polsce jesienią 2022 roku. Jego zespół, Hypocrisy, ogłosił właśnie trasę promującą ich najnowszy album "Worship".

Hypocrisy to zarówno jedna z legend szwedzkiego death metalu, jak i pionierzy melodyjnej odmiany tego gatunku. Zespół stał się już kultowy i podobny status ma jego lider - Peter Tägtgren.
 

Hypocrisy na 3 koncertach w Polsce

Hypocrisy dorobili się dwunastu studyjnych albumów i zagrali setki koncertów, na które regularnie przychodzą rzesze fanów. Ich najnowsze wydawnictwo "Worship" ukazało się 26 listopada 2021 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Polecamy

Peter Tägtgren zakochał się w death metalu, gdy pod koniec lat 80. mieszkał w USA. Po powrocie do ojczyzny Szwed postanowił przekuć swoje fascynacje na coś kreatywnego i tak w 1991 roku narodził się zespół Hypocrisy. W początkowym okresie treściowo bliżej było grupie do klimatów piekielno-diabelskich. Mniej więcej w połowie lat 90. XX wieku Peter postanowił lirycznie pójść w inną stronę i zaczął opowiadać w tekstach o cywilizacjach pozaziemskich, obcych, zjawiskach paranormalnych itp. Przy okazji otworzył swoje studio nagraniowe Abyss, w którym nadał brzmienie setkom metalowych albumów.

Hypocrisy na 3 koncertach w Polsce. Daty, miejsca, koncerty

Gościem specjalnym trasy będzie grecka grupa SepticFlesh, a w roli supportu zagrają: The Agonist i Horizon Ignited. Hypocrisy wystąpi kolejno: 6 listopada w krakowskim klubie Kwadrat, 7 listopada w warszawskiej Proximie oraz 8 listopada w gdańskim B90.
Bilety kolekcjonerskie są już dostępne w sprzedaży w Knock Out Music Store oraz sklep B90 (tylko Gdańsk).
    
    

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.