17.02.2015 13:40

I etap eliminacji do Przystanku Woodstock dobiega końca

Młode zespoły, śpieszcie się! Na wysłanie płyty ze swoimi nagraniami zostały Wam już tylko 2 tygodnie!

I etap eliminacji do Przystanku Woodstock dobiega końca
foto: materiały prasowe

Eliminacje składają się z dwóch części. Pierwsza, oparta na przesłuchaniach nagrań dostarczonych do współpracującego portalu Fabryka Zespołów, zbliża się do końca. Po wybraniu najlepszych zespołów odbędzie się seria koncertów, a ich celem będzie wyłonienie artystów, którzy zagrają na dużej scenie 21. Przystanku Woodstock.

Każdy może wziąć udział w woodstockowych eliminacjach – należy tylko wysłać płytę swojego zespołu na adres poznańskiej redakcji Fabryki Zespołów (Stary Rynek, ul. Stary Rynek 83, 61-768 Poznań, z dopiskiem: Przystanek Woodstock – Eliminacje 2015). Organizatorzy czekają na zgłoszenia tylko do końca lutego! Więcej informacji na temat warunków I etapu eliminacji znajduje się na stronie: www.fabrykazespolow.pl/woodstock.

Eliminacje, na które składają się przesłuchania płyt, a następnie seria koncertów w klubach w całej Polsce odbywają się od 7 lat. O tym, kto zagra w półfinałach a następnie na Przystanku Woodstock, po raz kolejny zdecyduje jury w składzie Jurek Owsiak, Gosia Kaczmarek, Andrzej Puczyński, Krzysztof „Milkee” Dobies i Tomasz „Kasprol” Kasprzyk. Zanim jednak płyty trafią na jurorskich rąk, muszą przejść przez tryby wzmożonego odsłuchu dziennikarzy redakcji Fabryki Zespołów. Szefująca im Gosia Kaczmarek, opowiada o tym, co odbywa się właśnie teraz.

"

To dla nas wspaniały czas. Luty od wielu lat kojarzy nam się z przesłuchiwaniem płyt i dreszczykiem emocji, które wiążą się z tym, że gdzieś wśród wszystkich tych fantastycznych zespołów kryją się muzycy, których będziemy obserwować podczas koncertów eliminacyjnych i które w końcu spełnią swe marzenia stając przed wielotysięczną publicznością w Kostrzynie nad Odrą. "

Dotychczas do udziału w eliminacjach do 21. Przystanku Woodstock zgłosiło się już przeszło 250 zespołów. Liczba ta stale rośnie, płyty wysyłają zarówno muzycy z Polski, jak i zza granicy. To już tradycja eliminacji, że wśród zgłoszeń widać geograficzną mozaikę i stylistyczny rozstrzał gatunkowy.

W pierwszej połowie marca do przesłuchań przystąpi jury. Wówczas poznamy wszystkich półfinalistów oraz terminy i miejsca koncertów. Do zobaczenia 30 lipca w Kostrzynie nad Odrą!

Urszula Drabińska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival