I etap eliminacji do Przystanku Woodstock dobiega końca

Urszula Drabińska
17.02.2015 13:40
I etap eliminacji do Przystanku Woodstock dobiega końca Fot. materiały prasowe

Młode zespoły, śpieszcie się! Na wysłanie płyty ze swoimi nagraniami zostały Wam już tylko 2 tygodnie!

Eliminacje składają się z dwóch części. Pierwsza, oparta na przesłuchaniach nagrań dostarczonych do współpracującego portalu Fabryka Zespołów, zbliża się do końca. Po wybraniu najlepszych zespołów odbędzie się seria koncertów, a ich celem będzie wyłonienie artystów, którzy zagrają na dużej scenie 21. Przystanku Woodstock.

Każdy może wziąć udział w woodstockowych eliminacjach – należy tylko wysłać płytę swojego zespołu na adres poznańskiej redakcji Fabryki Zespołów (Stary Rynek, ul. Stary Rynek 83, 61-768 Poznań, z dopiskiem: Przystanek Woodstock – Eliminacje 2015). Organizatorzy czekają na zgłoszenia tylko do końca lutego! Więcej informacji na temat warunków I etapu eliminacji znajduje się na stronie: www.fabrykazespolow.pl/woodstock.

Eliminacje, na które składają się przesłuchania płyt, a następnie seria koncertów w klubach w całej Polsce odbywają się od 7 lat. O tym, kto zagra w półfinałach a następnie na Przystanku Woodstock, po raz kolejny zdecyduje jury w składzie Jurek Owsiak, Gosia Kaczmarek, Andrzej Puczyński, Krzysztof „Milkee” Dobies i Tomasz „Kasprol” Kasprzyk. Zanim jednak płyty trafią na jurorskich rąk, muszą przejść przez tryby wzmożonego odsłuchu dziennikarzy redakcji Fabryki Zespołów. Szefująca im Gosia Kaczmarek, opowiada o tym, co odbywa się właśnie teraz.

To dla nas wspaniały czas. Luty od wielu lat kojarzy nam się z przesłuchiwaniem płyt i dreszczykiem emocji, które wiążą się z tym, że gdzieś wśród wszystkich tych fantastycznych zespołów kryją się muzycy, których będziemy obserwować podczas koncertów eliminacyjnych i które w końcu spełnią swe marzenia stając przed wielotysięczną publicznością w Kostrzynie nad Odrą.

Dotychczas do udziału w eliminacjach do 21. Przystanku Woodstock zgłosiło się już przeszło 250 zespołów. Liczba ta stale rośnie, płyty wysyłają zarówno muzycy z Polski, jak i zza granicy. To już tradycja eliminacji, że wśród zgłoszeń widać geograficzną mozaikę i stylistyczny rozstrzał gatunkowy.

W pierwszej połowie marca do przesłuchań przystąpi jury. Wówczas poznamy wszystkich półfinalistów oraz terminy i miejsca koncertów. Do zobaczenia 30 lipca w Kostrzynie nad Odrą!

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.