10.12.2016 12:57

Ignite w Krakowie [GALERIA]

Zespół wystąpił 9 grudnia 2016 roku w krakowskim klubie Kwadrat. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Ignite w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ignite jest ikoną wśród fanów melodyjnego hardcore'a. Kapela powstała w 1993 roku i pochodzi z Kalifornii. Komercyjny sukces przyszedł wraz z pojawieniem się płyty „A Place Called Home” w 2000 roku.

Natomiast w maju 2006 zespół wydał płytę Our Darkest Days”. Ostatnim studyjnym wydawnictwem jest krążek A War Against You”. Frontmanem kapeli jest Zoltán Téglás, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z The Misfits, Motörhead czy Blind Myself.

Muzycy zdobyli uznanie fanów hardcore'a dzięki regularnym trasom koncertowym - ten zespół praktycznie mieszka w busie. Ignite tworzy muzykę już od 11 lat, osiągnął ogromny sukces na scenie międzynarodowej i ma oddanych fanów na całym świecie. Jednak to właśnie na krakowskim koncercie frontman grupy stwierdził, że polscy wielbiciele kapeli są najbardziej szalonymi fanami na świecie.

Świadczą o tym chociażby zdjęcia z tego wydarzenia. Fani wskakiwali na scenę, by zaśpiewać z zespołem i następnie rzucać się w tłum:

Jako support tego wieczoru zaprezentował się polski zespół Street Chaos. Formacja powstała w 2008 roku i założycielami byli Jacek (obecny wokalista SCH) oraz Piguła (The Analogs). Już w 2009 kapela wydała debiutancki materiał Bez przebaczenia”. W 2013 po zmianach personalnych grupa zaczęła dużo koncertować. Pod koniec 2015 zespół nagrał nowy album Nie pytaj dlaczego”, który zaczyna właśnie promować. 

 Zobaczcie zdjęcia z występu Street Chaos:

Byliście na krakowskim koncercie Ignite?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Galeria #Koncerty #Romana Makówka