27.09.2017 17:20

Immolation i Azarath na wspólnej trasie koncertowej po Polsce [GALERIA]

26 września 2017 roku zespoły wystąpiły w Krakowie i serwis Antyradio.pl ma dla Was zdjęcia z tego wydarzenia.

Immolation i Azarath na wspólnej trasie koncertowej po Polsce [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Po kwietniowym koncercie w 2017 w Szczecinie death metalowcy z Immolation powrócili do Polski, a ich supportem jest Azarath. Pierwszy koncert w ramach trasy po Polsce odbył się 26 września 2017 roku w krakowskim klubie ZetPeTe. Kolejno występy odbędą się 27 września 2017 we Wrocławiu, 28 września w Gdyni i 29 września w Warszawie.

Nowojorskie Immolation to marka, której przedstawiać nie trzeba. Nikt nie gra death metalu tak jak zespół Rossa Dolana. Mimo trzech dekad na scenie Amerykanie nie zwalniają obrotów rozdając kolejne ciosy z rzadko spotykanym zaangażowaniem, pasją i świeżością, która charakteryzuje każde nowe wydawnictwo. Koronnym dowodem wydany na początku roku, dziesiąty w dyskografii album „Atonement”.

Zobaczcie, jak wypadł występ kapeli w Krakowie:

Azarath to bluźnierczy, zagrany z barbarzyńskim impetem i opętany przez diabła death metal, który jest od pierwszego dnia wizytówką formacji Inferna (Behemoth) i Barta (ex-Damnation, Armagedon). Zespół, który ma w swym dorobku tak celne strzały jak „Demon Seed” czy „Diabolic Impious Evil” powraca w glorii, by siać terror na scenach, a jego najnowszy album „In Extremis” to najlepsza odpowiedź na pytanie, dlaczego ekstremalny metal z Polski nie ma sobie równych.

Melechesh to grupa wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu z wpływami folkloru bliskowschodniego. Zespół powstał w 1993 roku w Jerozolimie w Izraelu, jako solowy projekt multiinstrumentalisty Melechesha Ashmedi. W swej twórczości grupa poruszyła zagadnienia historii Mezopotamii oraz mitologii sumeryjskiej. Obecnie członkowie Melechesh mieszkają w Amsterdamie w Holandii, dokąd wyemigrowali w 1997 roku z powodu restrykcji, jakie spotkały zespół w Izraelu.

Jako support zagrał również In Twilight's Embrace, który dwa lata po wydaniu „The Grim Muse” powrócił z czwartym albumem „Vanitas”. Płyta ukazała się 22 września 2017 nakładem Arachnophobia Records.

Rumuńska formacja Sincarnate pochodzi z Bukaresztu. Gra mieszankę death i doom metalu, a obecnie kwintet promuje swój drugi longplay studyjny, zatytułowany „In Nomine Homini”. Ukazał się on 1 kwietnia 2017 roku pod szyldem wytwórni Hatework.

Byliście na krakowskim koncercie Immolation i Azarath?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Galeria #Koncerty #Romana Makówka