07.03.2019 15:03

Impact Festival 2019: Gdzie, kiedy, data, bilety, kto zagra?

Przedstawiamy wszystkie dostępne informacje związane z nadchodzącym Impact Festival, który odbędzie się w tym roku w Krakowie.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Impact Festival to popularny festiwal rockowy, odbywający się co roku w Polsce. Pierwszy Impact Festival w naszym kraju miał miejsce w 2012 roku, podczas którego wystąpił między innymi zespół Red Hot Chilli Peppers. Od tamtej pory, w trakcie Impact Festival mogliśmy podziwiać koncerty takich artystów, jak Power of Trinity, The Charlatans, Behemoth, Slayer, Korn, 30 Seconds to Mars, Paramore, Skillet, Black Sabbath, Aerosmith, Slipknot, Linkin Park, System of a Down, czy Ozzy Osbourne. W 2019 roku również odbędzie się Impact Festival. Przedstawiamy wszystkie dostępne informacje związane z festiwalem.

Zobacz też: >> Koncerty rockowe i metalowe 2019 w Polsce. Jakie zespoły odwiedzą nasz kraj? <<

Impact Festival 2019 - Gdzie i kiedy?

Impact Festival odbędzie się 11 czerwca 2019 roku, na Tauron Arena w Krakowie. Będzie to już 7. edycja festiwalu, na którą bilety wyprzedają się w błyskawicznym tempie.

Impact Festival 2019 - Kto wystąpi?

W składzie festiwalu Impact Festival 2019 znaleźli się Black Rebel Motorcycle Club, czyli jeden z najciekawszych amerykańskich zespołów alternatywnych, Tool oraz Alice In Chains. To jednak nie wszystko, organizatorzy Impact Festival zapowiadają, że wkrótce ogłoszone zostaną kolejne gwiazdy.

Black Rebel Motorcycle Club - Najważniejsze informacje

Black Rebel Motorcycle Club to amerykańska grupa muzyczna, grająca głównie garage rock i rock alternatywny. Zespół powstał w 1998 roku w San Francisco. Ich ostatni album studyjny zatytułowany "Wrong Creatures" ujrzał światło dzienne 12 stycznia 2018 roku i nazywany jest "podróżą po historii rocka".

Tool - Najważniejsze informacje

Tool to amerykański zespół założony w 1990 roku w Los Angeles. Grają muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Przez lata, zespół Tool otrzymał wiele wyróżnień i nagród, członkowie zespołu zdobyli nawet trzy nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego, Grammy. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedali około 11 milionów płyt.

Występ zespołu Tool podczas Impact Festival 2019, będzie pierwszym występem zespołu w naszym kraju, od 12 lat.

Zobacz też: >> Muzycy z największą ilością sprzedanych płyt <<

Alice In Chains - Najważniejsze informacje

Alice In Chains to amerykański zespół założony w 1987 roku w Seattle. Zaliczany jest do tak zwanej "Wielkiej Czwórki z Seatlle", obok Nirvany, Pearl Jam i Soundgarden. Grają ciężką i mroczną, ale niezwykle melodyjną muzykę, którą trudno przypisać do jednego, konkretnego gatunku. Zespół Alice In Chains zdobył dziewięć nominacji do nagrody Grammy, oraz sprzedał ponad 25 milionów płyt, z czego 14 w samych Stanach Zjednoczonych. W sierpniu 2018 roku, zespół wydał swój pierwszy od pięciu lat album studyjny, zatytułowany "Rainier Fog", który muzycy zaprezentują na żywo podczas Impact Festival 2019 w Krakowie.

Fot. pixabay
Fot. pixabay
Przeczytaj także Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2019 roku

Impact Festival 2019 - Bilety

Bilety na Impact Festival 2019 możecie nabyć na stronie eBilet.pl. Pamiętajcie o tym, że każdy bilet na Impact Festival 2019 jest spersonalizowany. Imię i nazwisko zostanie wydrukowane na bilecie, te zaś będą sprawdzane przy wejściu na koncert - dane z biletu muszą się zgadzać z danymi znajdującymi się w dowodzie osobistym uczestnika.

>> Tu kupisz bilety na Impact Festival 2019 <<

Natalia Nowecka