18.11.2016 11:02

Impaled Nazarene i ThermiT na festiwalu Metalmania 2017

Czas na poznanie kolejnych gwiazd, które pojawią się w Katowicach na metalowym festiwalu. Ile kosztują bilety na to wydarzenie?

Impaled Nazarene i ThermiT na festiwalu Metalmania 2017
foto: materiały prasowe

Powrót Metalmanii to nie lada gratka dla wszystkich fanów mocnego grania. Po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo - Wschodniej. Najnowsza, XXIII edycja tego festiwalu odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w katowickim Spodku, gdzie na dwóch scenach zaprezentuje się 24 wykonawców.

Wśród kilkunastu zespołów, które tego dnia pojawią się w Spodku, obok Moonspell, Sodom, Furii, Arcturus, Tygers of Pan Tang, Coroner i Obsure Sphinx zagrają Impaled Nazarene oraz ThermiT. 

Impaled Nazarene to legenda fińskiej sceny metalowej, na której grupa działa już od 1990 roku. Początkowo formacja nagrywała w stylistyce blackmetalowej, z czasem urozmaicając swoje brzmienie o elementy grindcore'owe i punkowe. Grupa ma na koncie 12 płyt, a jej dotychczasową dyskografię zamyka płyta „Vigorous and Liberating Death”, która ukazała się w 2014 roku i traktuje o różnych aspektach śmierci, m.in. o agonii gospodarek Finlandii i Unii Europejskiej czy śmierci wolności słowa.

Na Drugiej Scenie zaprezentuje się polska formacja ThermiT. Zespół powstał na przełomie 2009 i 2010 roku z inicjatywy Jendrasa, Młodego i Przydepa, a w późniejszym czasie skład grupy uzupełnił Tomasz Trzeszczyński - Trzeszczol oraz Fabian. Po ograniu setek scen zespół wydał w tym roku debiutancki krążek „Saints”, który otwiera kolejny rozdział w historii ThermiTa.

Tak występ na Metalmanii komentuje Jendras:

"

Nie chcę tu walić jakimiś frazesami w stylu „jesteśmy zaszczyceni, że możemy wystąpić na Metalmanii!”. Rangę tego festiwalu każdy zna i nie da się ukryć, że zaproszenie na Metalmanię to wspaniała nagroda za lata pracy jakie włożyliśmy w granie. Postaramy się odwdzięczyć za to wyróżnienie ostro mieląc ludzi zgromadzonych pod sceną! "

Ceny biletów na Metalmanię 2017 w przedsprzedaży:

  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 złotych
  • Płyta – 170 złotych

Wybierzecie się na festiwal Metalmania 2017?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty