14.08.2018 17:49

In Flames dał ognisty koncert na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Nazwa zespołu zobowiązuje – na koncercie Szwedów na tegorocznym Wacken było naprawdę gorąco!

In Flames dał ognisty koncert na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

In Flames to szwedzki zespół metalowy, założony w 1990 roku w Goeteborgu. Uważany jest za pioniera nurtu melodic death metal – takie albumy, jak „The Jester Race”, „Whoracle”, „Clayman” czy „Soundtrack To Your Escape” zapisały się w kanonie ciężkiego grania.

Specjalnością szwedzkiej grupy są koncerty, którym towarzyszy efektowna oprawa sceniczna. Nie inaczej było podczas Wacken Open Air 2018. W niemieckim Wacken In Flames zagrali drugiego dnia imprezy, 3 sierpnia 2018. Podczas ich show publiczność mogła podziwiać niesamowite efekty pirotechniczne – zgodnie z nazwą grupy, scenę opanowały płomienie! Zobaczcie sami – galerię zdjęć przygotowała Romana Makówka:

Wacken Open Air 2018 – fotorelacje na Antyradio.pl

 Wacken Open Air to jeden z największych rockowych i metalowych festiwali świata. Odbywa się co roku w mieście Wacken w północnych Niemczech (Szlezwik-Holsztyn). Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Mamy dla Was galerie zdjęć z koncertów m.in. Steel Panther (+18!), Vince'a Neila, Cannibal Corpse, Danziga, Ghost, Helloween, Korpiklaani, Samaela, Running Wild, Tremonti, Oomph!, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air dopiero za rok, ale już znamy pierwsze szczegóły. Festiwal odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już wiadomo, że wystąpią m.in.Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty In Flames Romana Makówka Galeria Wacken Open Air