Indios Bravos świętują 20-lecie debiutu [ZDJĘCIA]
09.11.2019 00:33
Indios Bravos świętują 20-lecie debiutu [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Indios Bravos po trzech latach przerwy wróciła na scenę. Zobaczcie, jak było w Krakowie!

Pięć jubileuszowych koncertów Indios Bravos zaplanowano w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i gdańskim Klubie B90. Grupa chce w ten sposób uczcić 20-lecie swojej debiutanckiej płyty "Part One".

Indios Bravos zagrali w Krakowie

Równo 20 lat temu pod szyldem Banach & Indios Bravos ukazała się pierwsza płyta – "Part One". Powstała, jako solowa płyta Piotra Banacha, wtedy lidera i gitarzysty grupy Hey, który od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej.

Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem "Gutkiem" Gutkowskim. Pierwsza zapowiedź płyty ukazała się w roku 1997 w postaci piosenki "Drogi", a finalnie płyta "Part One" miała swoją premierę w maju 1999 roku.

Przeczytaj także

Następstwem tej płyty było rozpoczęcie w roku 2003 regularnej działalności koncertowej i wydawniczej poprzedzonej rozszerzeniem składu zespołu.

Ostatnia jak dotąd płyta Indios Bravos zatytuowana "Jatata" ukazła się w październiku 2013 roku i zawierała 13 piosenek.

W październiku 2015 zespół poinformował o zawieszeniu na czas nieokreślony regularnej działalności koncertowej.

Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby 20-lecie "Part One". Oprócz samych występów planujemy też specjalne wydawnictwo fonograficzne będące do kupienia wyłącznie podczas tej trasy.

- poinformowali muzycy zespołu.

Krakowski koncert Indios Bravos okazał się ogromnym sukcesem, a bilety zostały całkowicie wyprzedane. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się doskonale, śpiewając chóralnie wszystkie przeboje grupy. Wyśmienita atmosfera sprawiła, że fani na długo nie zapomną tego wieczoru.

Zobacz zdjęcia z koncertu Indios Bravos w Krakowie:

Występ Indios Bravos poprzedził gość specjalny - grupa Tabu. Zespół promuje obecnie swoje piąte wydawnictwo. Na płycie "Sambal" gościnnie pojawią się Kamil Bednarek, Kuba Kawalec i Junior Stress.

Nowy materiał można już usłyszeć na koncertach, granych w ramach jubileuszowej trasy z okazji 15-lecia działalności zespołu.

Zobacz zdjęcia z koncertu:

Indios Bravos: 20-lecie płyty Part One

Fani, którym nie udało się przyjechać do Krakowa, mają szanse zobaczyć Indios Bravos na pozostałych czterech koncertach, które odbędą się odpowiednio:

  • 9.11 - Wrocław Centrum Koncertowe A2
  • 16.11 - Warszawa Progresja
  • 22.11 - Poznań Centrum Kultury Zamek
  • 29.11 - Gdańsk B90 (gość specjalny Tabu)

Bilety można kupić w sklepach Empik, Media Markt, Saturn oraz za pośrednictwem eBilet.

Zobacz również: Ray Wilson - Genesis Classic zagra w Krakowie w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.