Jak Metallica zagrała „One” w Petersburgu?

Mateusz Boronczyk
09.09.2015 17:07
Jak Metallica zagrała „One” w Petersburgu? Fot. kadr z wideo

Zespół zaprezentował oficjalne wideo z koncertu w Petersburgu, który odbył się 25 sierpnia 2015 roku. Oprócz samego występu, zespół pokazał nagrania zza kulis. 

Niedługo po ogromnym koncercie w Szwecji, zespół pokazał wideo ze swojego kolejnego występu. Na filmiku możemy zobaczyć jak jeden z członków ekipy technicznej zespołu zostaje obrzucony tortem z okazji urodzin, próbę kapeli przed koncertem czy samo nagranie utworu „One” w petersburskiej SKK Arenie.

Uwagę podczas koncertu zwraca publiczność, która zarówno z przodu jak i z tyłu otaczała scenę. James Hetfield uważa, że fani są bardzo ważni dla zespołu i kapela ma z nimi jedyną w swoim rodzaju więź.

Oni są dla nas jak rodzina. Szczególnie dla mnie, kiedy mogę być szczery i powiedzieć im: „Hej, pomóżcie zaśpiewać mi tę zwrotkę” albo gdy zawale jakąś cześć, a oni śpiewają to za mnie. Oni na prawdę nas wspierają. (...) To ogromna wolność, kiedy masz takich fanów. (...) Grając, nie musisz im imponować. Musisz po prostu dać im to, co masz w sobie.

Oprócz „One” zespół zagrał jeszcze 17 kawałków.

Na tej stronie internetowej możecie kupić i ściągnąć wszystkie utwory zespołu w formacie mp3 zagrane na tym koncercie. Niedostępne są jedynie solówki Kirka Hammetta i Roberta Trujillo. 

Setlista

 1. Fuel
 2. For Whom The Bell Tolls
 3. Blackened
 4. King Nothing
 5. Disposable Heroes
 6. The Day That Never Comes
 7. The Memory Remains
 8. The Unforgiven
 9. Sad But True
 10. Turn The Page
 11. The Frayed Ends Of Sanity
 12. One
 13. Master Of Puppets
 14. Fade To Black
 15. Seek And Destroy

Bis:

 1. Whiskey In The Jar
 2. Nothing Else Matters
 3. Enter Sandman

Metallica mimo intensywności swoich ostatnich koncertów, powoli przygotowuje się do nowej płyty. Według Kirka Hammetta zespół nagrywa materiał, jednak jest on na tak wczesnym etapie, że ciężko mówić o czymś konkretnym.

W przerwach w nagrywaniu i koncertowaniu Metallica przygotowuje specjalne gadżety dla fanów. We wrześniu do Met Store trafią koszulki zespołu z grafiką potwora Cthulhu znanego z książek H.P. Lovecrafta. Oprócz tego James Hetfield wziął udział w akcji charytatywnej, mającej na celu pomoc w znalezieniu pracy dla weteranów.

A Wam jak się podoba nagranie z Petersburga?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.