07.04.2018 17:00

Jak bawi się publiczność podczas Metalmanii 2018 w Katowicach? [GALERIA]

Od wczesnych godzin porannych w katowickim Spodku trwa święto miłośników muzyki metalowej i hardrockowej. Impreza powróciła na festiwalową mapę kraju w ubiegłym roku po dziewięcioletniej przerwie. Jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo - Wschodniej, odbywa się po raz dwudziesty czwarty i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

Metalmania 2018 w Katowicach
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dotychczas fani mocnych brzmień mogli usłyszeć między innymi: InSammer, Xentrix, Ketha oraz Roadhog. Przed nami gwiazdy wieczoru, wśród których znajdują się Alastor, Kat & Roman Kostrzewski, Napalm Death i Emperor. Organizatorzy przewidzieli występy aż 24 zespołów, na dwóch scenach.

Zobaczcie, jak bawi się publiczność w katowickim Spodku podczas Metalmanii 2018:

Gwiazda wieczoru, norweski Emperor to nazwa, którą zna każdy prawdziwy fan metalu. Zespół wymieniany jest w jednym rzędzie z Burzum, Darkthrone i Mayhem wśród najważniejszych wykonawców blackmetalowych w historii. Z jego liderem, Ihsahnem, redakcja Antyradio.pl rozmawiała przy okazji zapowiedzi jedynego koncertu grupy w naszym kraju. Zespół wystąpił również jako jedna z gwiazd ubiegłorocznego Wacken Open Air 2018.

Zeszłoroczna edycja Metalmanii, jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce, odbyła się 22 kwietnia 2017 roku również w katowickim Spodku. Wystąpili wtedy między innymi Moonspell, Samael a także Coroner i Sodom. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Metalmania