18.08.2015 10:46

Jak perkusista Sepultury spisał się w Krakowie?

Kraków na jedną noc zamienił się w metalowy wulkan. Jak na perkusji w klubie Fabryka poradził sobie Eloy Casagrande? 

Jak perkusista Sepultury spisał się w Krakowie?
foto: kadr z wideo

Autorzy kanału Drummers From Hell na YouTubie, poświęconemu perkusistom z całego świata, umieścili w sieci video z krakowskiego koncertu. Widać na nim, że Casagrande się nie oszczędzał i wykonał kawał dobrej roboty. 

Przypomnijmy, że Casagrande w 2011 roku zastąpił Jeana Dolabellę, który ze względu na kwestie rodzinne nie chciał już wyjeżdżać w długie trasy koncertowe.

Muzyk ma dopiero 24 lata, ale na perkusji gra od 7 roku życia. Jako nastolatek, w 2006 roku, wygrał też konkurs na najlepszego perkusistę, organizowany przez magazyn „Modern Drummer”.

Derrick Green, frontman Sepultury, zapytany przez dziennikarzy co nowego do zespołu wnosi Casagrande, powiedział:

"

Jest młody, ale dzięki temu ma więcej energii. Jest też bardzo zdyscyplinowany, w końcu gra odkąd skończył 7 lat. W muzyce zrobił już naprawdę wiele rzeczy. Myślę, że dzięki nam rozwija się coraz bardziej, ale również my wiele uczymy się od niego. Od razu poczuliśmy to niesamowite ‘muzyczne połączenie’. I muszę powiedzieć, że jest naprawdę skoncentrowany na tworzenie naprawdę świetniej muzyki. "

30th Anniversary Tour

Sepultura w zeszłym roku obchodziła 30-lecie istnienia, nic więc dziwnego, że najnowsza trasa zespołu nosi nazwę „30th Anniversary Tour”. W setliście znalazły się największe przeboje grupy, m.in. „Refuse/Resist”, „Propaganda” i „Territory”, nagrane jeszcze za czasów współzałożyciela Sepultury, Maxa Cavalery.  

Kawałki „na bis” mogły zadowolić nawet najbardziej wybrednych fanów – było ich aż 5, w tym „Ratamahatta” i „Roots Bloody Roots”, z albumu „Roots” – ostatniego, nagranego jeszcze z Cavalerą. Jak z bliska wyglądał koncert w Krakowie możecie zobaczyć w naszej galerii.

Warto jeszcze wspomnieć, że dwa tygodnie wcześniej, 19 lipca 2015, w warszawskim klubie Proxima koncert dał nie kto inny, a Soulfly – drugi zespół Maxa. Zbieg okoliczności? Nie sądzę…

Kolejny koncert Sepultury w Polsce jeszcze w tym roku. 13 listopada zespół z Brazylii zagra w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Eloy Casagrande będzie miał kolejną okazję, żeby wyżyć się na perkusji.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Sepultura