Jarocin Festival 2019: Kiedy i kto wystąpi? [DATA, BILETY, LINE-UP]

15.03.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:29
Festiwal w Jarocinie, fot. Romana Makówka|undefined Fot. . Romana Makówka/Antyradio.pl

Jarocin Festiwal 2019 z pewnością ściągnie masę amatorów muzyki. Jesteście ciekawi, kiedy i kto wystąpi na tegorocznej edycji?

Festiwal w Jarocinie powstał w 1980 roku w tej najpopularniejszej formie, bo impreza odbywała się już od 1970 roku. Za czasów PRL był pewnego rodzaju odskocznią i powiewem wolności. Na festiwalu grali praktycznie wszystkie zespoły grające punk rocka, bluesa, reggea czy heavy metal. Muzyczne wydarzenie w Jarocinie w latach 80. była także miejscem, gdzie ignorowano obowiązującą cenzurę.

Do najbardziej znanych zespołów, które wystąpiły w Jarocinie należą: Dżem, T.Love, TSA, Oddział Zamknięty, Hey czy Oddział Zamknięty. Jacy artyści pojawią się w tym roku w Jarocinie? W jakiej cenie są bilety i kiedy odbędzie się festiwal?

Jarocin Festiwal 2019: Kiedy?

Przeczytaj także

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 12-14.07.2019 w Jarocinie. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie Rysiek Riedel. W tym roku przypada 25. rocznica śmierci wokalisty. Wydarzenie przyciągnie tłumy nie tylko z Polski, ale także z Europy. Jarocin stał się symbolem muzyki rockowej i wolności.

Jarocin Festiwal 2019: Kto zagra?

Jak na razie informacje o tym, kto zagra na tegorocznej edycji festiwalu, nie są znane. Organizatorzy wydarzenia informują fanów zazwyczaj miesiąc przed planowaną datą imprezy. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco i podawać Wam najnowsze informacje dotyczące Festiwalu w Jarocinie 2019.

Jarocin Festiwal 2019: Bilety

W poprzednim roku sprzedaż biletów uruchomiono dopiero miesiąc przed ogłoszeniem całego line-upu. Taka sytuacja prawdopodobnie będzie miała miejsce także i w tym roku. O zespołach, które zagrają i cenach biletów dowiemy się zatem dopiero w czerwcu. Wejściówki na Festiwal w Jarocinie 2018 były w cenie od 149 złotych za jednodniowy karnet. Koszt karnetów na kilkudniowe wejście wahała się od 159 złotych do 199 złotych.

Zobacz także: >>Jarocin Festiwal z disco polo?<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.