Jarocin Festiwal 2015 w liczbach

Magda Słomka
14.07.2015 14:27
Jarocin Festiwal 2015 w liczbach Fot. materiały prasowe

Chcecie wiedzieć, jak ilościowo wypada tegoroczny festiwal? Zobaczcie, co czeka na Was w Jarocinie w dniach 17-19 lipca 2015!

1 – tyle megawatów mocy będzie wykorzystywanych w trakcie festiwalu. To prąd, którym można byłoby zasilić około tysiąca mieszkań.

2 – tylko tyle koncertów w tym roku zagra My Riot! Jeden z nich odbędzie się na jarocińskiej scenie. Bez wątpienia będzie to więc wyjątkowy występ.

5 – to liczba scen podczas Jarocin Festiwal 2015. Scena Główna, na której zagrają największe gwiazdy festiwalu oraz laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych składała się będzie z trzech osobnych przestrzeni. Kolejną będzie - Scena Namiot gdzie uczestnicy imprezy będą świadkami m.in. spektaklu Nibylandia, kina festiwalowego, a także koncertów zespołów: Shot for Mia, The Bajikans, Magnificent Muttley oraz Janka Samołyka. Dodatkowo na polu namiotowym znajdować się będzie Scena Dla Każdego.

5 – tyle kilometrów płotów zostanie ustawionych na terenie festiwalowym oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

6 – w tylu miastach odbyły się przesłuchania Jarocińskich Rytmów Młodych. Przyszłe gwiazdy polskiego rocka zaprezentowały się w: Rudzie Śląskiej, Goleniowie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu oraz w Jarocinie.

14 – na terenie o powierzchni tylu hektarów będą się bawić wszyscy festiwalowicze.

30 – tyle lat minęło od premiery filmu „Fala – Jarocin 1985”. O tej rocznicy nie zapomniał zespół Muchy, który podczas drugiego dnia festiwalu zaprezentuje wyjątkowy koncert „Muchy – Powracająca Fala”. Występ będzie przeplatany z fragmentami słynnego filmu.

41 – tyle wykonawców zaprezentuje się podczas festiwalu jarocińskiej publiczności. Będzie można ich zobaczyć i usłyszeć zarówno na scenach zlokalizowanych na terenie festiwalu, jak w Spichlerzu Polskiego Rocka.

52 – tyle tirów dostarczy niezbędne wyposażenie związane z organizacją festiwalu w Jarocinie. To dokładnie dwa razy więcej niż na przykład przy okazji organizacji koncertu amerykańskiego zespołu Bon Jovi na stadionie PGE ARENA w Gdańsku. A był to jeden z największych koncertów 2013 roku w Polsce.

59 – tyle godzin upłynie pomiędzy pierwszym i ostatnim występem podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Pierwszym artystą, który zagra będzie Janek Samołyk. Festiwal zamknie Peter Hook & The Light prezentując utwory Joy Division.

100 – tyle ton stali zostanie wykorzystane przy budowie sceny, która będzie służyła artystom podczas Jarocin Festiwal 2015. Taką samą masę ma na przykład jedna z najpopularniejszych lokomotyw produkowanych w Polsce, służąca do obsługi zarówno pociągów pasażerskich jak i towarowych.

750 – tyle osób będzie pracowało przy organizacji festiwalu. Na wspomnianą liczbę złożą się między innymi: osoby odpowiedzialne za budowę sceny, służby ochrony, obsługa cateringu VIP, obsługa stoisk gastronomicznych i wolontariusze.

2 500 – tyle miejsc na polu namiotowym zostało przygotowanych dla festiwalowych gości.

4 500 – tyle metrów różnego rodzaju kabli wykorzystanych zostało w trakcie przygotowań do tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.