24.06.2016 14:23

Jarocin Festiwal 2016 - rozpiska koncertów

Około 50 koncertów, różne style muzyczne, od ciężkiego rocka po przyjazne reggae, zespoły polskie i zagraniczne, gwiazdy i debiutanci, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele innych atrakcji. Tak właśnie zapowiada się festiwal w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016.

Jarocin Festiwal 2016 - rozpiska koncertów
foto: materiały prasowe

Tegoroczna odsłona Jarocin Festiwal, jednego z najstarszych i najbardziej zasłużonych festiwali rockowych w Polsce, rozpocznie się w czwartek 7 lipca 2016. Tego dnia w Jarocinie zaprezentują się m.in. polskie formacje Kabanos, Luxtorpeda, Oberschlesien oraz TSA. Headlinerem pierwszego dnia festiwalu będzie amerykańska grupa Five Finger Death Punch, dowodzona przez Zoltana Bathory’ego. Przed jarocińską publicznością zaprezentuje się również maltańska gwiazda rocka – zespół Red Electrick.

Drugi dzień tegorocznej edycji jarocińskiego festiwalu to z kolei muzyczna mieszanka polskiego punk rocka z ciężkimi brzmieniami oraz muzyką elektroniczną. Zagraniczną gwiazdą wieczoru będzie brytyjska grupa The Prodigy. Ponadto, line-up drugiego dnia imprezy zasilą m.in. polskie kapele Kobranocka, Gaga/Zielone-Żabki, Farben Lehre oraz Sweet Noise.

W sobotę 9 lipca 2016 na deskach jarocińskiej sceny zaprezentują się z kolei m.in. polskie zespoły: Koniec Świata, Hunter oraz Acid Drinkers. Przed jarocińską publicznością zagra także kanadyjska formacja D.O.A. oraz amerykańska formacja Slayer, zaliczana do tzw. „Wielkiej Czwórki” thrash metalu.

Sprawdźcie, w jakich dniach i godzinach usłyszycie konkretne zespoły.

Jarocin Festiwal 2016 - Harmonogram

Leszek Biolik, muzyk i producent, dodaje, że istotnym elementem oferty festiwalu jest obecność mniej znanych zespołów na Scenie Głównej.

"

W tym roku festiwal w Jarocinie jest dużo cięższy niż zwykle. Line-up jest bardzo mocny i prezentuje wysoki poziom. Osobiście jestem ciekawy bardzo wielu koncertów. To, co fascynuje mnie najbardziej to jednak obecność finalistów jarocińskiego przeglądu, których przez kilka minionych tygodni wybieraliśmy wraz z kolegami z Antyradia i Prestige MJM w ramach przesłuchań regionalnych oraz finału w Spichlerzu Polskiego Rocka. Koncert półfinałowy udowodnił, że ich poziom jest bardzo wysoki i jestem bardzo ciekawy, jak wypadną na dużej scenie.  Dla zespołu są ważne dwie rzeczy – dobre nagrania oraz możliwość zaprezentowania się przed dużą publicznością. To daje szansę, by zdobyć fanów i móc sprawdzić samego siebie. "

Obok Sceny Głównej życiem tętnić będzie Scena Namiot – na niej zaprezentują się grupy Dry Forest, Za Zu Zi, Offensywa, Acapulco, Roots Rockets, Molly Malone's, Coria, Rootzmans, Radio Bagdad, Pogo-dni, Bezjahzgh i Acapulco.

Bilety na Jarocin Festiwal 2016

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Bilety można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Wybieracie się na ten festiwal?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Slayer Five Finger Death Punch