Jarocin Festiwal 2022 z nowym ogłoszeniem. Do line-upu dołączyły polskie legendy rocka

05.04.2022 18:07
KSU na Jarocin Festiwal Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Oto kolejne gwiazdy, które zagrają na Jarocin Festiwalu 2022. Do line-upu dołączyły słynne rockowe zespoły, jak również i młodsi wykonawcy.

Organizatorzy Jarocin Festiwalu podzielili się kolejnym ogłoszeniem. Do line-upu dołączają kolejne zespoły i soliści. W dniach 14-17 lipca 2022 na boiskach przy Maratońskiej zagrają też: Kult, KSU, Sztywny Pal Azji, Dr Misio, Ralph Kaminski, Artur Rojek, Ikarus Feel i Hedone.

Polecamy

Jarocin Festiwal 2022 z nowym ogłoszeniem. Do line-upu dołączyły polskie legendy rocka

16 lipca zagra Sztywny Pal Azji, który świętować będzie 35-lecie powstania oraz debiutu płytowego. To zespół, którego historia na poważnie rozpoczęła się od udziału w Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie w 1986 r. Rok po udanym debiucie, wydali pierwszy album — studyjną płytę „Europa i Azja", na stałe wpisując się w krajobraz polskiego rocka. Z tej właśnie płyty pochodzi najwięcej przebojów Sztywnego, w tym nieoficjalny hymn jarocińskich festiwali końca lat osiemdziesiątych: „Nasze reggae” z nośnym refrenem „Nie wolno wznosić się za wysoko”.

W sobotę 16 lipca na scenie Jarocin Festiwal zagra także KSU. W przeciągu swojej 40-letniej działalności wydali 12 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi. Grupa początkowo wykonywała alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiana.

W line-upie na 17 lipca 2022 r pojawiła się także formacja Kazika Staszewskiego, czyli KULT. Zespół od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, nieustannie pozostając przy tym wiernym sobie, swojej muzyce i fanom. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym. W Jarocinie pojawili się po raz pierwszy w 1995 roku, zaraz po występie na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Piątkowy line-up został z kolei urozmaicony koncertem Artura Rojka. Jako frontman Myslovitz dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju.

16 lipca 2022 r. nieco mocniejsze granie i bardziej dosadny przekaz popłyną ze sceny przez Dr Misio. W bio zespołu czytamy, że to „ostry rock & roll, bez przebaczenia”. Teksty piszą Krzysztof Warga i Marcin Świetlicki. Lider zespołu to charyzmatyczny aktor Arkadiusz Jakubik. W październiku 2020 r. ukazała się czwarta, nominowana do nagrody Fryderyk (Płyta Roku) płyta zespołu — „strach XXI wieku”.

Z całkowicie nowym projektem muzycznym, po znakomicie przyjętej trasie koncertowej „KORA”, pojawi się Ralph Kaminski (17 lipca 2022 r.). W piątek z kolei – 15 lipca 2022 r. na scenach Jarocin Festiwal zagrają: Hedone – mający swoje początki w latach 90. zespół z Łodzi, który po 15 latach przerwy powrócił w końcówce ubiegłego roku z komentatorskim albumem „2020”, a także Ikarus Feel, czyli laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych z 2021.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Jarocin Festiwal 2022: Bilety i karnety

Ceny biletów:

II pula – dostępna od 22.03.2022 od godziny 12:00 do 30.06.2022 (do godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.

  • Karnet trzydniowy: 199 zł
  • Bilet jednodniowy: 139 zł

III pula – dostępna od 30.06.2022 od godziny 12:00 do wyczerpania puli biletów.

  • Karnet trzydniowy: 229 zł
  • Bilet jednodniowy: 169 zł

Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 60 zł (pula I), 80 zł (pula II), 100 zł (pula III). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych.

Bilety dostępne na: www.jarocinfestiwal.pl. Dzieci do lat 9 uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.