18.02.2019 11:02

Jarocin Festiwal z disco polo? Burmistrz wszystkiemu zaprzeczył

Festiwal na pewno się zmieni, ale w jakim kierunku? W sprawie nadchodzącej edycji imprezy w Jarocinie pojawiają się sprzeczne informacje.

Jarocin Festiwal
foto: shutterstock.com

Festiwal w Jarocinie jest jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych imprez rockowych w Polsce. Na przestrzeni ostatnich lat impreza zmieniła nieco swój charakter, gdyż organizatorzy postawili na alternatywne granie. Jednak fani Jarocina trochę się przerazili, gdy usłyszeli doniesienia, że na festiwalu możemy usłyszeć... disco polo.

Jarocin Festiwal z disco polo?

Portal wlkp24.info nieoficjalnie dowiedział się, że profil muzyczny imprezy ma się zmienić. Tym razem nadchodząca edycja Jarocina ma być bardziej rozrywkowa i możliwe, że usłyszymy na festiwalu nawet disco polo. 18 lutego 2019 ma odbyć się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta i Gminy Jarocin, podczas której zostaną ustalone szczegóły imprezy. Gmina zamierza przeznaczyć na imprezę 500 tysięcy złotych, zaś burmistrz Adam Pawlicki już wcześniej zapowiadał, że formuła festiwalu ulegnie zmianie, ale nie zdradzał więcej szczegółów na ten temat.

Był kiedyś Jarocin
Był kiedyś Jarocin
Przeczytaj także Gwiazdy dawnych koncertów w Jarocinie zagrały we Wrocławiu [GALERIA]

W momencie, gdy pojawiły się doniesienia o rozrywkowym charakterze Jarocina, Adam Pawlicki skomentował sprawę dla Gazety.pl zaprzeczając, by na festiwalu miała pojawić się muzyka disco polo. Stwierdził również, że takie plotki może specjalnie rozprowadzać opozycja.

Jarocin Festiwal 2019

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2019. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator festiwalu, w 2019 roku imprezą zajmie się Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych w Jarocinie, z którą burmistrz spotka się 19 lutego 2019. Tegoroczna edycja imprezy będzie skupiać się na twórczości Ryszarda Riedla - w lipcu 2019 minie 25 lat od jego śmierci. W 2017 roku festiwal był poświęcony Niemenowi, zaś w 2018 w centrum była twórczość Johnny'ego Rottena z Sex Pistols.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty