27.05.2020 12:53

Jest decyzja w sprawie koncertów i imprez w polskich klubach. Co ustalił rząd?

Rząd na czele z premierem Mateuszem Morawieckim podjął decyzję na temat zgromadzeń w trakcie pandemii. To ważne informacje dla organizatorów koncertów.

Koncert
foto: shutterstock.com

W Polsce od 25 maja trwa III etap odmrażania gospodarki zaplanowany przez rząd. 27 maja odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier ogłosił kolejne zmiany w obostrzeniach. Władze zapowiedziały zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy zachowaniu 2-metrowego dystansu, ograniczenia liczebne nie będą już obowiązywały w sklepach i restauracjach. 6 czerwca zostaną otwarte kina, teatry, kluby fitness oraz siłownie. Wszystkie placówki będą działały wyłącznie w reżimie sanitarnym.

Koncerty w Polsce. Jest decyzja rządu w sprawie imprez

IV etap odmrażania gospodarki to także cenne informacje, na które czekali fani i organizatorzy koncertów oraz imprez masowych. Rząd odniósł się do pytań związanych ze zgromadzeniami. Premier przekazał zarówno dobre, jak i złe wieści.

Koncert TVP
Koncert TVP
Przeczytaj także TVP zorganizowało koncert z udziałem publiczności. Kultura Niepodległa: "Łamią prawo"

Od 6 czerwca 2020 roku będzie można organizować w Polsce imprezy plenerowe do 150 osób. Należy jednak pamiętać, że podczas tego typu wydarzeń dalej obowiązują przepisy zachowania dystansu społecznego. Zgodnie z decyzją rządu, kluby i dyskoteki nadal pozostaną zamknięte.

Czy oznacza to powrót upragnionych przez nas koncertów? Nie wiadomo. Imprezy plenerowe wymagają innego rodzaju przygotowania i sporych nakładów finansowych od organizatorów. 150 sprzedanych biletów na jeden koncert może nie pokryć wydatków lub generować zbyt małe zyski, by imprezy były znowu opłacalne. Jednak zielone światło od rządu może być pierwszym krokiem do próby odmrożenia branży koncertowej.

Męskie Granie
Męskie Granie
Przeczytaj także Męskie Granie 2020 bez koncertów plenerowych! Odbędzie się jednak w innej formule
Tagi: Koncerty koronawirus