28.06.2018 11:02

Jest kolejna opinia w sprawie Pol’and’Rock 2018. Czy festiwal będzie imprezą o podwyższonym ryzyku?

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy sama złożyła wniosek o zaopiniowanie planu zabezpieczenia 24. Pol’and’Rock Festival.

Jest kolejna opinia w sprawie Pol’and’Rock 2018. Czy festiwal będzie imprezą o podwyższonym ryzyku?
foto: Reporter / East News

Fundacja na mocy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zwróciła się do najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, takich jak szpital będący lokalnym dysponentem zespołów ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, czy inspektorat sanitarny, z prośbą o wydanie opinii na temat przygotowanego planu zabezpieczenia imprez. Opinie te są niezbędne do uzyskania zgody na przeprowadzenie imprez.

Pierwsza pozytywna opinia dotyczyła zabezpieczenia medycznego. Dziś Fundacja otrzymała drugą, mówiącą o zabezpieczeniu sanitarnym wydarzenia. Wystosował ją Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wielkopolskim.

Pol'and'Rock Festival 2018 - jest druga pozytywna opinia

Przesłany dokument mówi nie tylko o zapewnieniu wymagań higieniczno-sanitarnych dla uczestników imprez masowych, ale również dla osób przebywających na całym terenie i zapleczu Pol’and’Rock – na polu namiotowym, w strefach sponsorskich, w strefie gastronomicznej czy korzystających pomocy zabezpieczenia medycznego.

W wielostronicowym uzasadnieniu dużą ilość uwagi poświęcono zapewnieniu czystości na terenie festiwalu. Jest to docenienie planów realizacji w czasie tegorocznej edycji wydarzania akcji Zaraz Będzie Czysto. W jej efekcie po raz pierwszy na całym terenie Festiwalu powstanie aż 35 punktów zrzutu i segregacji odpadów, a ponadto cały obszar objęty będzie działaniami edukacyjnymi i uświadamiającymi.

Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP, tak skomentował tę kwestię:

"

Bardzo liczymy na uczestników Pol’and’Rock Festival. Wśród uczestników rozdysponujemy kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci i zorganizujemy punkty, do których będzie łatwy dostęp i gdzie będzie można odnosić śmieci. Po terenie Pol’and’Rocku będzie poruszał się także specjalny pojazd, który będzie informować o możliwości składowania odpadów. A te będą w czasie imprezy na bieżąco wywożone, sortowane i poddawane recyklingowi w maksymalnym stopniu. Hasło „eko-festiwal” w odniesieniu do naszego Pol’and’Rocka jest jak najbardziej aktualne. "

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Gojira, Frank Carter and The Rattlesnakes, Czesław Śpiewa Solo Act, Soulfly, jak również You Me At Six, Artur Barciś i Tides From Nebula. Pojawią się także Wojtek Mazolewski, Death by Chocolate, YB, jak również In Flames, Vile Assembly, Apey & The Pea oraz Bogowie Metalu - Judas Priest.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival