23.10.2018 17:10

John Mayall na dwóch koncertach w Polsce w 2019

Niekwestionowany pionier muzyki rockowej, kompozytor i bluesman, multiinstrumentalista grający na gitarze, instrumentach klawiszowych i harmonijce, John Mayall, w 2019 roku przyjedzie do Polski na dwa koncerty. 

John Mayall na dwóch koncertach w Polsce w 2019
Szymon Starnawski/Polska Press/East News

Legenda bluesa, John Mayall, odwiedzi nasz kraj w ramach trasy "85th Anniversary tour" i zagra 17 marca 2019 w warszawskim klubie Stodoła oraz dzień później, 18 marca 2019 w krakowskim klubie Studio.

John Mayall na dwóch koncertach w Polsce w 2019 - bilety

Wejściówki na występy Mayalla kupicie w cenie od 130 złotych dostępne są na stronach Stodola.pl oraz LiveNation.pl.

foto: materiały prasowe

John Mayall od najmłodszych lat słuchał amerykańskich bluesmanów, takich jak Leadbelly, Albert Ammons, Pinetop Smith czy Eddie Lang i sam uczył się gry na fortepianie, gitarze i harmonijce. W 1956 zaczął grać bluesa w półprofesjonalnej grupie The Powerhouse Four, a następnie w The Blues Syndicate. Pod wpływem Alexisa Kornera przeniósł się do Londynu i utworzył tam John Mayall's Bluesbreakers.

Gdy w Wielkiej Brytanii rodziły się pierwsze zespoły grające rock and rolla i rocka, artysta miał już wieloletnie doświadczenie muzyczne. Nic zatem dziwnego, że w pierwszej połowie lat 60. stał się nestorem sceny rockowej. Jako pierwszy sięgnął do korzeni muzyki rockowej - bluesa i zainicjował styl blues rock, a w jego grupie debiutowali Eric Clapton i Jack Bruce z Cream, Peter Green, John McVie i Mick Fleetwood z Fleetwood Mac, Mick Taylor z The Rolling Stones i John Hisemann (założyciel grupy Colosseum).

John Mayall zapowiedział również nowy krążek:

"

Do sklepów trafi również nowy album, który jest dla mnie szczególnie ważny, ponieważ pojawi się na nim kilku moich ulubionych gitarzystów. Wszyscy powinni być Wam znani - Joe Bonamassa, Carolyn Wonderland, Todd Rundgren, Larry McCray, Alex Lifeson i Steven Van Zant. Jestem bardzo dumny z tego, że wszyscy zgodzili się wziąć udział w nagraniu najnowszego albumu "Nobody Told Me". Ponownie ruszam w trasę, aby pokazać, że blues jest tak samo silny jak zawsze. "

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty