John Mayall zagrał 2 koncerty w Polsce [GALERIA]

Romana Makówka
19.03.2019 14:30
John Mayall zagrał 2 koncerty w Polsce [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Niekwestionowany pionier muzyki rockowej, kompozytor i bluesman, multiinstrumentalista grający na gitarze, instrumentach klawiszowych i harmonijce, John Mayall wystąpił na dwóch koncertach w Polce.

Legenda bluesa, John Mayall, odwiedził nasz kraj w ramach trasy "85th Anniversary tour" i zagrał 17 marca 2019 w warszawskim klubie Stodoła oraz dzień później, 18 marca 2019 w krakowskim klubie Studio.

Gdy w Wielkiej Brytanii rodziły się pierwsze zespoły grające rock and rolla i rocka, artysta miał już wieloletnie doświadczenie muzyczne. Nic zatem dziwnego, że w pierwszej połowie lat 60. stał się nestorem sceny rockowej. Jako pierwszy sięgnął do korzeni muzyki rockowej - bluesa i zainicjował styl blues rock, a w jego grupie debiutowali Eric Clapton i Jack Bruce z Cream, Peter Green, John McVie i Mick Fleetwood z Fleetwood Mac, Mick Taylor z The Rolling Stones i John Hisemann (założyciel grupy Colosseum).

Przeczytaj także

Prekursor muzyki rockowej, uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego, regularnie odwiedza nasz kraj i ma tu rzeszę oddanych słuchaczy. I tym razem oba jego koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a fani artysty zapamiętają je na długo.

John Mayall na dwóch koncertach w Polce

Pomimo swego wieku angielski muzyk jest w fantastycznej formie scenicznej, co udowodnił fundując fanom potężną dawką bluesa w najlepszym wykonaniu. Energia, rytm i poczucie humoru zachwyciły widzów zarówno w Warszawie, jak i Krakowie.
 
Zobaczcie naszą galerię z tego wydarzenia:

John Mayall był i jest inspiracją dla wielu sławnych muzyków, jak choćby Gary Moore, który w latach 60. zakochał się w bluesie za sprawą takich artystów, jak m.in. Jimi Hendrix, Eric Clapton czy John Mayall.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.