19.03.2019 14:30

John Mayall zagrał 2 koncerty w Polsce [GALERIA]

Niekwestionowany pionier muzyki rockowej, kompozytor i bluesman, multiinstrumentalista grający na gitarze, instrumentach klawiszowych i harmonijce, John Mayall wystąpił na dwóch koncertach w Polce.

John Mayall
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Legenda bluesa, John Mayall, odwiedził nasz kraj w ramach trasy "85th Anniversary tour" i zagrał 17 marca 2019 w warszawskim klubie Stodoła oraz dzień później, 18 marca 2019 w krakowskim klubie Studio.

Gdy w Wielkiej Brytanii rodziły się pierwsze zespoły grające rock and rolla i rocka, artysta miał już wieloletnie doświadczenie muzyczne. Nic zatem dziwnego, że w pierwszej połowie lat 60. stał się nestorem sceny rockowej. Jako pierwszy sięgnął do korzeni muzyki rockowej - bluesa i zainicjował styl blues rock, a w jego grupie debiutowali Eric Clapton i Jack Bruce z Cream, Peter Green, John McVie i Mick Fleetwood z Fleetwood Mac, Mick Taylor z The Rolling Stones i John Hisemann (założyciel grupy Colosseum).

Fot. pixabay
Fot. pixabay
Przeczytaj także Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2019 roku

Prekursor muzyki rockowej, uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego, regularnie odwiedza nasz kraj i ma tu rzeszę oddanych słuchaczy. I tym razem oba jego koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a fani artysty zapamiętają je na długo.

John Mayall na dwóch koncertach w Polce

Pomimo swego wieku angielski muzyk jest w fantastycznej formie scenicznej, co udowodnił fundując fanom potężną dawką bluesa w najlepszym wykonaniu. Energia, rytm i poczucie humoru zachwyciły widzów zarówno w Warszawie, jak i Krakowie.
 
Zobaczcie naszą galerię z tego wydarzenia:

John Mayall był i jest inspiracją dla wielu sławnych muzyków, jak choćby Gary Moore, który w latach 60. zakochał się w bluesie za sprawą takich artystów, jak m.in. Jimi Hendrix, Eric Clapton czy John Mayall.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria