Jonathan Davis zaprasza na Power Festival

Justyna Kierzkowska
08.02.2016 11:55
Jonathan Davis zaprasza na Power Festival Fot. materiały prasowe

7 czerwca 2016 w łódzkiej Atlas Arenie wystąpi grupa Korn, która przyleci do Polski w ramach I edycji Power Festival. Jonathan Davis, wokalista zespołu, postanowił osobiście zaprosić polskich fanów na to wydarzenie.

Zespół Korn został założony w 1993 roku w amerykańskim Bakersfield, a rok później ukazał się pierwszy album grupy, „Korn”. Debiutancki krążek sprzedał się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy. Estetyka zaproponowana przez amerykańską formację została określona przez nich samych mianem „nu metalu”. Zespół ma obecnie na swoim koncie 11 wydawnictw studyjnych oraz 2 koncertowe, a do tej pory sprzedał 16 milionów płyt w Stanach Zjednoczonych i ponad 35 milionów na całym świecie.

Podczas Power Festival 2016 zagrają również zespoły Megadeth oraz Sixx:A.M. Na wydarzenie polskich fanów postanowił zaprosić Jonathan Davis.

Obecnie grupa pracuje nad najnowszym, 12. krążkiem studyjnym, którego premierę zaplanowano na jesień 2016 roku. Brian „Head” Welch twierdził w listopadzie 2015 roku, że nowy album sprzeda się w milionowych nakładach. Muzycy zdradzili też, zespół ma już nagranych 10 nowych kompozycji, które są dużo cięższe i skoncentrowane wokół dźwięków gitar, w porównaniu do utworów z albumu „The Paradigm Shift”.

Perkusista Korna przyznał, że ostatnio nagrywane kawałki bardzo mu się podobają.

Teraz brzmimy naprawdę ciężko i bezwzględnie, co lubię najbardziej. Mamy długą drogę do przebycia, ale za każdym razem gdy słyszę nowy materiał, mam dreszcze. Kocham naszą ostatnią wydaną płytę, jestem wielkim fanem tego wydawnictwa, ale nigdy nie czułem się w ten sposób, słuchając go. Tym razem jest inaczej i to jest wielka sprawa, ponieważ właśnie tego artysta oczekuje od swojej twórczości.

Pod koniec kwietnia 2016 muzycy grupy Korn wyruszą w międzykontynentalną trasę koncertową, w ramach której wystąpią m.in. w Meksyku, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce oraz we Włoszech. 

Power Festival 2016

Wydarzenie, podczas którego zagrają Korn, Megadeth oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na koncert można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

Wybieracie się na Power Festival?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.