Jubileuszowy Wacken Open Air rozpoczęty! Jak zaprezentował się Skyline, Doro i Gus G. na otwarciu festiwalu? [ZDJĘCIA]

01.08.2019 17:39
Jubileuszowy Wacken Open Air rozpoczęty! Jak zaprezentował się Skyline, Doro i Gus G. na otwarciu festiwalu? [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W czwartek 1 sierpnia 2019 rozpoczęła się oficjalnie trzydziesta, jubileuszowa edycja legendarnego Wacken Open Air. Festiwal otworzyła po raz trzydziesty dowodzona przez Thomasa Jensena grupa Skyline.

Od trzydziestu lat w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec odbywa się jeden największych i najważniejszych festiwali, który dla wielu fanów ciężkiego grania z całego świata stanowi synonim tego, co najlepsze w rockowo-metalowej muzyce.

Ponad stutysięczna publiczność przemierza po kilkanaście kilometrów dziennie, by obejrzeć jak najwięcej metalowych gigantów, którzy występują na dziewięciu scenach jednocześnie.

Przeczytaj także

Zwyczajowo festiwal nieoficjalnie wystartował już w środę 31 lipca 2019, koncertami m.in. legendarnej grupy Rose Tattoo i The Sisters Of Mercy, których zdjęcia możecie już zobaczyć na Antyradio.pl, a także występami The Adicts, UFO oraz niemieckiego muzyka i aktora, Joachima Witta. Jednak oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek 1 sierpnia 2019 o godzinie 14.30.

Wacken Open Air 2019: Skyline, Doro i Gus G.

Grupa Skyline powstała z inicjatywy Thomasa Jensena, założyciela i organizatora festiwalu. Zespół raz do roku gra covery innych kapel, które w danym roku występują podczas imprezy i jest obecny wśród fanów ciężkiej muzyki już od pierwszej edycji. Jak co roku Thomas i spółka zaprosili na scenę kilku gości.

Skyline, najsławniejszy otwieracz na świecie,  zawsze rozpoczyna festiwal i nie można ich zobaczyć nigdzie indziej. Grupa wykonuje covery zespołów, które w danym roku można zobaczyć w trakcie festiwalu.

Wacken Open Air 2019

Największe metalowe święto na świecie odbywa się w dniach 1 - 3 sierpnia 2019 roku, oczywiście w Wacken. Zapewne jak co roku line-up przyprawi o zawrót głowy wszystkich fanów mocnego grania.  W tym roku wystąpią między innymi: Slayer, Sabaton, Bullet for My Valentine, Anthrax, Parkway Drive, Opeth, Queensrÿche, Within Temptation, Meshugga, Testament, Cradle of Filth, Hammerfall, Eluveitie, Body Count czy Krokus.

Zobacz również: Wacken Open Air 2019: Weterani rocka, Rose Tattoo zagrali na festiwalu [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.