Judas Priest i Megadeth zagrają w Polsce w 2018

Aleksandra Degórska
17.11.2017 10:01
Judas Priest i Megadeth zagrają w Polsce w 2018 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

To będzie prawdziwa gratka dla melomanów. Bogowie Metalu wraz z gościem specjalnym pojawią się latem 2018 w naszym kraju.

Na to wydarzenie czekali wszyscy fani metalu. 13 czerwca 2018 w katowickim Spodku zagrają Bogowie Metalu - Judas Priest, a jako gość specjalny wystąpi Megadeth! W przyszłym roku ukaże się nowy, osiemnasty już w dorobku studyjny album Judas Priest, „Firepower”, natomiast w marcu 2018 zespół wyruszy w trasę koncertową, która promować będzie to wydawnictwo.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża - 380/400 złotych
Czerwone sek. H i J - 270/290 złotych
Czerwone i niebieskie sek. do X rz. - 230/250 złotych
Niebieskie sek. od XI rz. - 190/210 złotych
Płyta stojąca - 220/240 złotych
Płyta stojąca Early Entrance - 270/290 złotych

Judas Priest stanowi żywą legendę metalu, która na muzycznej scenie działa już od końca lat 60. Zespół szybko zyskał miano Bogów Metalu, a koncerty, podczas których Halford na scenę wjeżdżał na Harleyu, przeszły do historii muzyki. Grupa powstała w Birmingham, w mieście, z którego wywodzi się również inna legenda metalu - Black Sabbath. Początkowo w składzie formacji znaleźli się K.K. Downing i basista Ian Hill, do których dołączyli Alan „Al” Atkins i perkusista John Ellis.

W 1973 roku Atkinsa zastąpił Rob Halford, a następnie szeregi zespołu zasilił Glenn Tipton i już w 1974 rokju ukazał się debiutancki krążek formacji „Rocka Rolla”. Dyskografię grupy zamyka album „Redeemer of Souls”, który premierę miał w 2014 roku. Zespół w swojej historii przechodził zmiany na stanowisku perkusisty, jednak od 1989 roku na stałe w formacji pojawił się Scott Travis, natomiast od 2011 roku K.K. Downinga zastąpił Richie Faulkner. Grupa ma już na swoim koncie 17 albumów studyjnych, a w sumie płyty zespołu znalazły blisko 40 mln nabywców na całym świecie.

Megadeth to grupa, która nie wymaga specjalnych rekomendacji i każdy fan thrash i heavy metalu zalicza ją do grona swoich lektur obowiązkowych. Formacja ta powstała w 1983 roku z inicjatywy Dave'a Mustaine'a oraz basisty Davida Ellefsona. Stałą pozycję w panteonie wielkiej thrash metalowej czwórki, obok Metalliki, Anthrax i Slayer, grupa zapewniła sobie dzięki takim albumom jak „Peace Sells..But Who's Buying?” oraz „Rust In Peace” i „Countdown To Extinction”. Formacja od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczyć może najnowszy, piętnasty już w dorobku krążek grupy, „Dystopia”, a za tytułowy utwór z tej płyty zespół po raz pierwszy został laureatem Grammy w kategorii Best Metal Performance.
 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.