Jurek Owsiak: Czy policjanci na Pol’And’Rock Festival będą mieli gaz łzawiący?

Maciej Koprowicz
27.07.2018 14:22
Jurek Owsiak: Czy policjanci na Pol’And’Rock Festival będą mieli gaz łzawiący? Fot. Ryszard Godlewski/Reporter/EAST NEWS

Organizator dawnego Przystanku Woodstock jest zaniepokojony ostatnimi wydarzeniami w Warszawie, gdzie policja użyła przeciw protestującym gazu łzawiącego. 

26 lipca 2018 w trakcie protestu pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie przeciwko reformom sądownictwa, wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość, doszło do przepychanek demonstrantów z policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, jak twierdzą świadkowie incydentu – z bardzo bliskiej odległości.

Wydarzenia w Warszawie odbiły się głośnym echem w polskich mediach. Głos w tej sprawie zabrał również Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizator Pol’And’Rock Festival (dawniej Przystanku Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą.

Szef festiwalu zastanawia się, czy policjanci z Kostrzyna nad Odrą, których zadaniem będą ewentualne interwencje w trakcie imprezy, również będą mieli na wyposażeniu gaz łzawiący. Wystosował na swoim profilu na Facebooku otwarte zapytanie do Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który wystawił opinię o podwyższonym ryzyku Pol’And’Rock Festival.

Czy policjanci na Pol'And'Rock Festival będą mieli gaz łzawiący?

Jurek Owsiak napisał:

Panie Komendancie,
w związku z Pana opinią o podwyższonym ryzyku dla Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 2-3-4 sierpnia w Kostrzynie n. Odrą, mam do Pana bardzo ważne pytanie związane z bezpieczeństwem na Festiwalu. Czy funkcjonariusze policji oddziałów prewencyjnych, którzy będą zgromadzeni w Kostrzynie n. Odrą, będą wyposażeni w gaz łzawiący? Jeżeli tak to proszę przedstawić nam, organizatorom, informacje dotyczące procedur związanych z jego użyciem. Ma to związek z wydarzeniami jakie miały miejsce wczoraj pod Pałacem Prezydenckim 
w Warszawie.
Nasz Festiwal to także ogromne zgromadzenie obywateli z całego kraju oraz przyjaciół tego Festiwalu, którzy przyjeżdżają do nas z całego świata. Ponieważ może nastąpić diametralnie różna ocena tego, co się na Festiwalu dzieje przez Pana i przeze mnie jako organizatora, chcielibyśmy być wcześniej przygotowani na wszelkiego rodzaju sytuacje związane z ewentualną interwencją oddziałów policyjnych na Festiwalu.
Nadmieniam, że po dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze zażalenie dotyczące wydania przez Pana opinii o podwyższonym ryzyku dla tegorocznej edycji Festiwalu. 
Jerzy Owsiak

Pol’And’Rock 2018 – kto zagra?

Na tegorocznej edycji imprezy, pierwszą pod nową nazwą Pol’And’Rock Festival, wystąpią m.in. Judas Priest, Goo Goo Dolls, Soulfly, Gojira, Arch Enemy, Booze & Glory, In Flames i Frank Carter & The Rattlesnakes.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.