13.08.2018 18:12

Jurek Owsiak odda organizację Pol'and'Rock Festival? Jest odpowiedź miasta

Co władze myślą o pomyśle organizatora Pol'and'Rock Festival? Czy miasto dałoby radę zorganizować taką dużą imprezę?

Pol'and'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock
foto: P.Dziurman/REPORTER/East News

Tegoroczna edycja Pol'and'Rock festival już za nami. Impreza odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą i według organizatorów przyciągnęła aż 700 tysięcy osób. Po zakończonym festiwalu Jurek Owsiak opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym podziękował za kolejną edycję imprezy i podzielił się swoim pomysłem.

Otóż organizator chciałby nieco zmienić formułę festiwalu w 2019 roku. Podzielił się on swoją ideą, by oddać organizację Pol’And’Rock Festivalu w ręce Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą. Co o tym pomyśle sądzą władze miasta?

Zastępca burmistrza Kostrzyna nad Odrą, Zbigniew Biedulski, w rozmowie z wp.pl wypowiedział się na temat propozycji organizatora:

"

Jesteśmy całkowicie zaskoczeni tym wpisem, Jurek Owsiak nie rozmawiał z nami o tym pomyśle. O wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów, które do nas dzwonią. "

Jerzy Owsiak chciałby oddać organizację Pol’And’Rock Festivalu w ręce miasta

Zbigniew Biedulski uważa, że najprawdopodobniej Jurek Owsiak napisał taki wpis, by wywołać szum w mediach. W rozmowie z wp.pl wyznał, że propozycja organizatora Pol'and'Rock jest niewykonalna:

"

To nie jest możliwe. Organizacja festiwalu nie wpisuje się w katalog zadań, którymi możemy się zajmować. Festiwal to jest produkt Owsiaka. "

Burmistrz podkreślił, że miasto nie stać na organizację takiego dużego wydarzenia, które wynosi 1/10 budżetu Kostrzyna. Władze spotkają się jeszcze w październiku 2018 roku z WOŚP-em, by omówić organizację kolejnej edycji imprezy. Możliwe, że właśnie wtedy Jurek Owsiak opowie nieco więcej na temat swojego pomysłu. 

Pol'and'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Podczas festiwalu na 4 scenach zaprezentowali się wykonawcy z Polski i ze świata m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Antyradio objęło patronat nad Pol'and'Rock Festival 2018 i na terenie imprezy pojawił się specjalny namiot Antyradia. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival