21.05.2018 17:16

Juwenaliowe Ciężkie Granie 2018: Hunter, Kabanos, Żywiołak w Krakowie [GALERIA]

Zobaczcie, jak publiczność bawiła się 19 maja 2018 w ramach studenckiej imprezy w Krakowie.

Juwenaliowe Ciężkie Granie 2018: Hunter, Kabanos, Żywiołak w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Pierwsze w Polsce juwenalia odbyły się 12 maja 1964 roku w Krakowie, z okazji 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Święto studentów jest co roku imprezą cieszącą się dużym zainteresowaniem i 19 maja 2018 roku w ramach Juwenaliów krakowskich odbyła się impreza Juwenaliowe Ciężkie Granie. W klubie studenckim Żaczek na jednej scenie zagrały takie kapele, jak Hunter, Kabanos i Żywiołak.

Żywiołak to zespół założony przez Roberta Jaworskiego i Roberta Wasilewskiego. Formacja wykonuje muzykę folkową i ma na swoim koncie 5 albumów, z czego ostatni zatytułowany „Pieśni pół/nocy” ukazał się w 2017 roku. Siłą rzeczy na krakowskim koncercie nie mogło zabraknąć piosenek z tego wydawnictwa.

Kabanos powstał w 1997 roku w Piasecznie z inicjatywy Zenka Kupatasy. Głośno o zespole zrobiło się w 2000 roku za sprawą przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi tekstami z cytatami z filmów Stanisława Barei. Ostatnia płyta Kabanosa pojawiła się 21 marca 2018 i nosi, jak na zespół przystało, żartobliwy tytuł „Odgrzewane kotlety”.

Hunter został założony przez gitarzystę i wokalistę Pawła „Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Dyskografię zespołu zamyka płyta zatytułowana „NieWolnOść” i obecnie intensywnie pracuje nad studyjnym wydawnictwem, które ma się ukazać pod koniec wakacji 2018.

Byliście na Juwenaliach krakowskich?

Aleksandra Degórska
Tagi: Hunter Kabanos Koncerty Romana Makówka Galeria