07.12.2019 14:14

KSU zagrało w Krakowie [ZDJĘCIA]

Po niemal pięciu latach przerwy do Krakowa powróciła legenda bieszczadzkiego punka, grupa KSU. Zobaczcie, jak było na koncercie!

KSU
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół KSU podczas swojej 40-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi.

KSU w Krakowie

KSU początkowo wykonywał alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, kultowe numery autorstwa Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka oraz ogromna energia, która kapela przekazuje publiczności.

Kobranocka
Kobranocka
Przeczytaj także Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2019-2020

Dzięki KSU położone w Bieszczadach Ustrzyki Dolne stały się na zawsze miejscem kojarzonym z polskim punk rockiem.  

Zobaczcie,  jak było w Krakowie:

KSU są ikonami muzyki punk rockowej w naszym kraju. Uniwersalność śpiewanych tekstów, nieszablonowe i nowatorskie podejście do muzyki wciąż wywołują ciarki i rozpalają serca słuchaczy.

Do największych przebojów KSU należą "Moje Bieszczady", "Za mgłą", "Pod Prąd", "1944", "Jabol Punk", "Liban" czy "Na Krawędzi Snu", które od lat śpiewają kolejne pokolenia fanów. W Krakowie klub pękał w szwach, a fani grupy bawili się doskonale.

Podczas koncertu w Krakowie zagrały także kultowe Psy Wojny, punkrockowy zespół założony w marcu 1985 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Założycielem grupy jest Tomasz „Falon” Jaworski, a nazwa zespołu inspirowana jest książką Fredericka Forsyth’a o takim samym tytule. Krakowską publiczność rozgrzała grupa Pisk.

Zobacz również: KSU wyrusza na zimowe koncerty 2019-2020 [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria