12.06.2017 21:52

Kabaret Młodych Panów na 23. Przystanku Woodstock

Oto kolejni goście, którzy zaprezentują się na letniej imprezie. Sprawdźcie szczegóły!

Kabaret Młodych Panów na 23. Przystanku Woodstock
foto: DZIUREK/REPORTER/ East New

Organizatorzy ogłosili właśnie, że na Akademii Sztuk Przepięknych wystąpi w tym roku Kabaret Młodych Panów! Przypomniano również laureatów Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock, które odbyły się 8-10 czerwca 2017 w warszawskim klubie Progresja. Zwycięzcy muzycznych zmagań otrzymali zaproszenia na sceny tegorocznej edycji festiwalu!

Wybierasz się na 23. Przystanek Woodstock?

Kabaret Młodych Panów

Posiadający kilkunastoletnie doświadczenie na kabaretowej scenie, Bezczelnie młodzi Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN i innych.

Mimo licznych sukcesów i ugruntowanej już pozycji w kabaretowym świecie nie spoczywają na laurach – stale się rozwijają, ciągle odkrywają swoje możliwości, krok po kroku przesuwając granice własnego profesjonalizmu. Tak, tak można coś robić jeszcze lepiej…

Laureaci Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock

Oto zespoły, które wygrały Eliminacje do Przystanku Woodstock i wystąpią na scenach tegorocznej edycji festiwalu. Decyzją jury (w składzie: Jurek Owsiak, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Piotr „Dziki” Chancewicz", Andrzej Puczyński, Bartosz „Chodor” Chodorowski) na 23. Przystanku Woodstock wystąpią:

  • Duża Scena - Nocny Kochanek
  • Mała Scena - Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder  
  • Scena Viva Kultura - Strojnowy
  • Dziką Karta Lecha otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive oraz Counterfeit.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub, jak również Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival