09.08.2017 16:25

Kadavar na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Żywy zwierzak z The Muppet Show wystąpił na Wacken Open Air w Niemczech!

Kadavar na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Pamiętacie The Muppet Show i szalonego perkusistę Zwierzaka? Zwierzak (Animal) był chyba najbardziej zwariowaną i charakterystyczną postacią programu Jima Hensona. Specjalnie dla Was sfotografowaliśmy go w akcji podczas Wacken Open Air.

Charakterystyczne rude włosy, dzikie wrzaski wydawane w czasie grania, setki dziwnych min i dzikie walnie w bębny. Żywy odpowiednik Hensonowskiej pacynki gra na co dzień w berlińskim Kadavar.

Zobaczcie Zwierzaka w akcji:

Wszyscy, którzy kochają granie, w którym jest stoner, niemało psychodelii, hardrockowych riffów i ciężaru doom metalu byli zachwyceni występem zespołu. Mimo bardzo wczesnej pory (Kadavar otwierał trzeci dzień imprezy, 4 sierpnia 2017) publiczność tłumnie oblegała plac festiwalowy. Niesamowita charyzma Christopha Lindemanna (Lupusa, czyli wilka), jego imiennika Bartelta (Tigera, czyli tygrysa) oraz grającego w kapeli od 2013 roku Dragona (Smoka), czyli Simona Bouteloupa zadziałała jak poranna kawa, zaś wychodzące na chwilę słońce napełniło optymizmem serca słuchaczy.

Kadavar powstał w 2010 roku w Berlinie. Zespół to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat 60. i 70. Trio potrafi wprawić w narkotyczny stonerowy i psychodeliczny trans, napędzić hard rockiem i przytłoczyć doomem. Niemcy potrafią też pisać świetne melodie. Energetyczny set sprawił, że festiwalowicze przestali przejmować się błotem i z ochotą ruszyli do tańca.

Trzeciego dnia festiwalu Wacken Open Air w Niemczech, 4 sierpnia wystąpili między innymi: Grave Digger, Sanctuary oraz Emperor, który będzie headlinerem przyszłorocznej Metalmanii.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Romana Makówka Wacken Open Air