01.11.2017 21:44

Kadavar wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w 2017

Już 2 i 3 listopada 2017 na dwóch występach w naszym kraju pojawi się niemiecki Kadavar. Grupa powróci po niewielkiej przerwie, żeby zaprezentować m.in. materiał z najnowszej płyty.

Kadavar wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w 2017
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Przedstawiciele retrorockowego klimatu mogą się pochwalić czwartą studyjną płytą - Rough Times” - która miała premierę 29 września 2017. Poprzedni album zespołu, „Berlin”, trafił na sklepowe półki 21 sierpnia 2015 roku i po raz pierwszy został nagrany bez basisty Philippa Lippitza, który odszedł w 2013 roku. Jego miejsce zajął Simon Bouteloup.

Zespół wystąpi 2 listopada 2017 w warszawskiej Progresji oraz dzień później 3 listopada 2017 w krakowskim Kwadracie. W roli supportów pojawią się Mantar oraz Death Alley.

Kadavar to podróżnicy w czasie. Świadczą o tym nie tylko okładki ich płyt ale również szałowe ciuchy sprzed kilku dekad, które muzycy noszą na scenie. Inspiracje muzyczne Berlińczyków także pozostają w klimacie lat '70.

Poprzednie koncerty Kadavar w Polsce pewnie do dziś pamięta wielu fanów, którzy kochają granie, w którym jest stoner, niemało psychodelii, hardrockowych riffów i ciężaru doom metalu. Bo właśnie z tych elementów składają się kompozycje Christopha Lindemanna (Lupusa, czyli wilka), jego imiennika Bartelta (Tigera, czyli tygrysa) oraz grającego w kapeli od 2013 roku Dragona (Smoka), czyli Simona Bouteloupa. Zespół wystąpił również w 2017 roku na legendarnym festiwalu Wacken Open Air:

Kadavar na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]
Kadavar na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]
Przeczytaj także Kadavar na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Bilety na koncerty Kadavar

Wejściówki na oba koncerty w cenie:

  • 65 zł – przedsprzedaż
  • 75 zł – w dniu koncertu

dostępne są na https://sklep.knockoutprod.net/ (druki kolekcjonerskie) oraz www.eventim.pl.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty