04.11.2017 13:16

Kadavar wystąpił w Klubie Kwadrat w Krakowie [GALERIA]

3 listopada w krakowskim Kwadracie wystąpił stonerowo-retro-psychodeliczny Kadavar. Towarzyszył im Mantar oraz Death Alley. Dzień wcześniej zespoły wystąpiły w warszawskiej Progresji.

Kadavar wystąpił w Klubie Kwadrat w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka

Grupa powróciła do naszego kraju po niewielkiej przerwie (przypomnijmy, że w 2015 roku promowali na koncertach w Polsce album „Berlin”). Tym razem grupa przybyła z materiałem z „Rough Times”, który pojawił się na rynku 29 września 2017. Jest to czwarty longplay w dorobku formacji. Wydany został nakładem Nuclear Blast. Zaś my relacjonowaliśmy również występ tej grupy na Wacken Open Air 2017.

Zobaczcie zdjęcia z krakowskiego gigu Kadavar:

Wszyscy, którzy kochają granie, w którym jest stoner, niemało psychodelii, hardrockowych riffów i ciężaru doom metalu byli zachwyceni występem zespołu. Trio potrafi wprawić w narkotyczno-psychodeliczny trans, napędzić hard rockiem i przytłoczyć doomem. Niemcy potrafią też pisać świetne melodie. To wszystko złożyło się na półtoragodzinne widowisko, które fani z pewnością zapamiętają na długo. 
Występ Berlińczyków poprzedził inny, nie mniej kochany przez fanów Mantar. Duet również pochodzi z Niemiec i będzie jedną z gwiazd przyszłorocznego Wacken Open Air.

Zobaczcie zdjęcia z krakowskiego koncertu grupy:

Erinc i Hanno grają sludge metal, ale muzycy wolą określać swoją muzykę jako black metal doom punk. Etykietki można zmieniać, lecz zmienić nie można tego, że panowie są muzykami bardzo pracowitymi, mającymi na siebie pomysł. Jego głównymi składowymi są świetne riffy Hanno oraz głębokie bębny Erinca. 
Holenderski Death Alley inspiruje się MC5, Captain Beyond, Blue Öyster Cult, Motörhead i Black Sabbath, do tego rozkochani są psychodelii i ciężkich riffach. Znany wcześniej z The Devil's Blood gitarzysta Oeds Beydals rozgrzał do czerwoności krakowską publiczność. Zespół na swoim koncie ma jak na razie jedną płytę - „Black Magick Boogieland” z 2015 roku.

A Wam jak się podoba szalony perkusista Kadavar? A może byliście na którymś z koncertów?

Natalia Hluzow
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria