02.01.2018 15:16

Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor zagrają w Krakowie

3 polskie kapele zatrząsną Krakowem już niebawem. Sprawdźcie, w jakiej cenie są wejściówki na to wydarzenie.

Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor zagrają w Krakowie
foto: materiały prasowe

Rok 2018 będzie naprawdę udany jeśli chodzi o metalowe koncerty. Już teraz w kalendarzach warto sobie zaznaczyć datę 17 lutego 2018. To właśnie wtedy na jednej scenie zaprezentuje się trzech gigantów polskiego metalu.

Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor zagrają w krakowskim klubie Kwadrat. Bilety w przedsprzedaży kosztują 50 złotych, w dniu koncertu natomiast 60 złotych.

foto: materiały prasowe

Thrashmetalowy zespół Kat & Roman Kostrzewski wydał „Rarities” w 2013 roku. Płyta zawiera utwory zarejestrowane w latach 80., a nigdy dotąd niepublikowane. W tym też roku zespół pokusił się o nagranie swoich utworów w wersji akustycznej wydanych na krążku „Buk- akustycznie”. Natomiast w 2015 zespół ponownie nagrał w nowych aranżacjach swój pierwszy materiał zatytułowany „666”.

Turbo zagrał ponad tysiąc koncertów, w tym na największych scenach w Polsce, również supportując takie zagraniczne gwiazdy jak, m.in.: Sepultura, Deep Purple, Helloween, Overkill, Hanoi Rocks, Preaty Maios. Zespół ma w dorobku 19 płyt, a dwa krążki zespołu „Awatar” i „Strażnik Światła” otrzymały odpowiednio w 2001 i w 2010 roku nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Album roku - heavy metal. Obecnie zespół jest w trakcie nagrań trzynastego albumu studyjnego, którego premiera odbędzie się jesienią 2018 roku.

Alastor oznacza w mitologii starożytnej Grecji żądnego zemsty ducha zamordowanego. Zespół powstał w 1986 roku w Kutnie i ma już ugruntowaną pozycję na polskiej scenie thrash metalowej. Debiutancki album zatytułowany „Syndroms of the Cities” pojawił się w 1989 roku, ale pod koniec lat 90. formacja zawiesiła swoją działalność, by ją wznowić w 2005 roku. Dyskografię zamyka album Out of Anger” z 2012 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Kat & Roman Kostrzewski Turbo