Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor zagrają w Krakowie

Aleksandra Degórska
02.01.2018 15:16
Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor zagrają w Krakowie Fot. materiały prasowe

3 polskie kapele zatrząsną Krakowem już niebawem. Sprawdźcie, w jakiej cenie są wejściówki na to wydarzenie.

Rok 2018 będzie naprawdę udany jeśli chodzi o metalowe koncerty. Już teraz w kalendarzach warto sobie zaznaczyć datę 17 lutego 2018. To właśnie wtedy na jednej scenie zaprezentuje się trzech gigantów polskiego metalu.

Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor zagrają w krakowskim klubie Kwadrat. Bilety w przedsprzedaży kosztują 50 złotych, w dniu koncertu natomiast 60 złotych.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Thrashmetalowy zespół Kat & Roman Kostrzewski wydał „Rarities” w 2013 roku. Płyta zawiera utwory zarejestrowane w latach 80., a nigdy dotąd niepublikowane. W tym też roku zespół pokusił się o nagranie swoich utworów w wersji akustycznej wydanych na krążku „Buk- akustycznie”. Natomiast w 2015 zespół ponownie nagrał w nowych aranżacjach swój pierwszy materiał zatytułowany „666”.

Turbo zagrał ponad tysiąc koncertów, w tym na największych scenach w Polsce, również supportując takie zagraniczne gwiazdy jak, m.in.: Sepultura, Deep Purple, Helloween, Overkill, Hanoi Rocks, Preaty Maios. Zespół ma w dorobku 19 płyt, a dwa krążki zespołu „Awatar” i „Strażnik Światła” otrzymały odpowiednio w 2001 i w 2010 roku nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Album roku - heavy metal. Obecnie zespół jest w trakcie nagrań trzynastego albumu studyjnego, którego premiera odbędzie się jesienią 2018 roku.

Alastor oznacza w mitologii starożytnej Grecji żądnego zemsty ducha zamordowanego. Zespół powstał w 1986 roku w Kutnie i ma już ugruntowaną pozycję na polskiej scenie thrash metalowej. Debiutancki album zatytułowany „Syndroms of the Cities” pojawił się w 1989 roku, ale pod koniec lat 90. formacja zawiesiła swoją działalność, by ją wznowić w 2005 roku. Dyskografię zamyka album Out of Anger” z 2012 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.