08.04.2017 15:21

Kat & Roman Kostrzewski, Wilczy Pająk i Dragon w Krakowie [GALERIA]

Kat & Roman Kostrzewski, Wilczy Pająk i Dragon pojawili się w Krakowie w klubie Kwadrat 7 kwietnia 2017 roku. Zobaczcie zdjęcia z występu tych zespołów.

Kat & Roman Kostrzewski, Wilczy Pająk i Dragon w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dragon zapragnął przypomnieć się swoim fanom po kilku latach milczenia, zwłaszcza, że w planach grupy jest nagranie nowego albumu, nad którym intensywnie trwają prace. Zespół zasilił Krzysztof „Fazee” Oset - basista legendy polskiego metalu, zespołu Kat. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Dragona:

Polski zespół thrashmetalowy, założony w 1985 roku w Poznaniu, czyli Wilczy Pająk. Kapela bardzo szybko zdobyła uznanie fanów i branży muzycznej, przez co pojawiała się jako stały uczestnik na najważniejszych imprezach muzycznych tego czasu m.in. w Jarocinie (laureat’87) i na Metalmanii, Metal Battle'88 (z Exumer, Atomkraft i Nasty Savage) i koncertach w Czechosłowacji, czy na Węgrzech (z Running Wild i Rage).

W okresie 1985-91 zespół wydał cztery płyty, następnie zawiesił działalność po koncercie u boku brytyjskiej formacji Deep Purple w poznańskiej Arenie. Po 20 latach zespół wznowił działalność koncertową i przystąpił do prac nad nowym materiałem, którego efektem była EP „It’s Your Time”. W październiku 2015 roku Wilczy Pająk wydał nowy, zbierający bardzo pozytywne recenzje album „V”. Jak kapela wypadła na żywo?

Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego metalu, wieloletni głos grupy KAT (obecnie KAT & Roman Kostrzewski). Muzyk znany ze swoich kontrowersyjnych tekstów urodził się 15 lutego 1960 roku w Piekarach Śląskich. Naprawdę nazywa się Kołek, lecz w wieku 23 lat zmienił nazwisko na Kostrzewski. Wychował się w domu dziecka. Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej, pracował jako górnik, elektryk i malarz. Działał w Solidarności.

W 2013 roku zespół wydał „Rarities”. To najnowsze, jak i przekornie najstarsze wydawnictwo grupy. Płyta zawiera bowiem utwory zarejestrowane w latach 80., a nigdy dotąd niepublikowane. W tym też roku zespół pokusił się o nagranie swoich utworów w wersji akustycznej, co poskutkowało nowym wydawnictwem pt. „Buk- akustycznie”. Dwa lata później w 2015, idąc w ślad światowych trendów jak i ulegając po trosze podszeptom fanów zespół ponownie nagrał, w nowych aranżacjach swój pierwszy, kultowy materiał zatytułowany „666”. Płyta bardzo dobrze przyjęta na rynku muzycznym obfitowała dużą ilością koncertów ją promujących. A jak było podczas występu w Krakowie?

Gościem specjalnym festiwalu Metalmania 2017 będzie legenda rodzimej sceny metalowej - Roman Kostrzewski. Muzyk będzie podpisywać swoją biografię „Roman Kostrzewski. Głos z ciemności” oraz inne pozycje płytowe ze swojego dorobku. Zarówno książka jak i płyty będą również do nabycia na stoisku handlowym.

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Kat & Roman Kostrzewski Romana Makówka Galeria