Kazik z Kefirem i Smalcem uczczą 100-lecie niepodległości na Punk Alive na Tauron Life Festival Oświęcim 2018

Justyna Kierzkowska
22.02.2018 16:43
Kazik z Kefirem i Smalcem uczczą 100-lecie niepodległości na Punk Alive na Tauron Life Festival Oświęcim 2018 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Festiwal w Oświęcimiu ma dla swoich gości prawdziwe rockowe wydarzenie! 

W ramach Tauron Life Festival Oświęcim 2018 zostanie zorganizowane także punkowe miasteczko i koncert Punk Alive. Wystąpią na nim Kazik Staszewski, Siczka, Darek Malejonek, Tomasz Budzyński, Robert Brylewski, Kefir, Smalec, Prawda, Kryzys, Jeż i Raga, oraz zaproszeni goście, m.in. Ania Rusowicz. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca 2018 roku.

Utwory, które zostaną zaprezentowane na festiwalu to klasyki polskiego rocka, takie jak „Arahja” i „Polska” Kultu, „Kto cię obroni Polsko” KSU, czy „Niezwyciężony" Armii, do tego utwory Kryzysu, Włochatego, Moskwy oraz zagranicznych artystów, takich jak Patti Smith i Chumbawamba, okraszone imponującą sekcją dętą i rytmiczną oraz oprawą wizualną, wykonane przez najbardziej znanych muzyków polskiego punk rocka.

Koncert Punk Alive w ramach 9. edycji TLFO nieprzypadkowo zbiega się w czasie z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Artyści punkowi, otwarcie sprzeciwiając się w latach 80. systemowi komunistycznemu, dawali ludziom nadzieję, podnosili na duchu, pozwalali czuć się wolnym mimo życia w zniewolonym kraju i w pewnym stopniu przyczynili się do odzyskania wolności w 1989 roku.

punk alive www__1200x628 Fot. foto: materiały prasowe

Tauron Life Festival Oświęcim 2018 - kiedy festiwal?

Dziewiąta edycja festiwalu o pokojowym przesłaniu odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 na scenie na stadionie w Oświęcimiu. Headlinerem festiwalu będzie Carlos Santana, zaś do line-upu dołączyli także Alvaro Soler, nasza rodzima gwiazda pop z soulowym zacięciem - Blue Cafe oraz Vera Jonas Experiment, węgierska grupa, która podbija europejską scenę alternatywną. Oprócz nich na głównej scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu wystąpi zwycięzca konkursu Life On Stage.

Bilety na Tauron Life Festival Oświęcim 2018

Wejściówki do kupienia na stronie eventim.pl i lifefestival.pl.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.