12.12.2017 14:33

Killswitch Engage na jedynym koncercie w Polsce w 2018

Zespół zapowiedział koncert w naszym kraju. W jakiej cenie są bilety na to wydarzenie?

Killswitch Engage na jedynym koncercie w Polsce w 2018
foto: materiały prasowe

Pionierzy gatunku metalcore wystąpią 19 czerwca 2018 roku w Klubie Proxima w Warszawie. Zespół ma na swoim koncie ponad cztery miliony sprzedanych płyt w Stanach Zjednoczonych i uznawany jest za głównego przedstawiciela „The New Wave of American Heavy Metal”.

Muzycy zdobyli popularność po wydaniu płyty „The End of Heartache” w 2004 roku. Album znalazł się na 21. miejscu na liście Billboard 200. Do grudnia 2007 roku sprzedał się w nakładzie 500 000 egzemplarzy i pokrył się złotem.

W 2015 roku otrzymali nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance za piosenkę „The End of Heartache”:

Ostatni album grupy - „Incarnate” ukazał się wiosną 2016 roku nakładem wytwórni Roadrunner Records. Jest drugim krążkiem nagranym po powrocie wokalisty Jessego Leacha w szeregi zespołu. W latach 2002-2012 zastępował go na tym stanowisku Howard Jones.

Metalcore'owcy z Massachusetts znani są ze swojego specyficznego poczucia humoru. Może o tym świadczyć pakiet „Incarnate Pizza Box” dodawany do sprzedaży wraz z ostatnia płytą. Oprócz płyty znajdowało się w nim również pudełko na pizzę, fartuch, opakowanie na chipsy, łata oraz specjalna koszulka z logo kapeli. Pomysłodawcą gadżetów był gitarzysta Adam Dutkiewicz, człowiek który potrafi jednocześnie grać koncert i zagajać miłą rozmową przy piwku Robba Flynna z Machine Head.

Bilety na to wydarzenie w cenie 99 złotych dostępne są pod tym linkiem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Killswitch Engage