Killswitch Engage zagrał w Krakowie [GALERIA]

Romana Makówka
15.06.2018 15:25
Killswitch Engage zagrał w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Pionierzy gatunku metalcore wystąpili 14 czerwca 2018 w krakowskim klubie Kwadrat. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Killswitch Engage powstał w 1999 roku po rozpadzie zespołów Overcast i Aftershock. Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista Jesse Leach, gitarzyści Joel Stroetzel i Adam Dutkiewicz, basista Mike D'Antonio i perkusista Justin Foley.

Na swoim koncie mają wiele prestiżowych nagród i nominacji m.in. nagrodę Grammy i Złote Płyty. Wydali 7 albumów studyjnych i DVD z zarejestrowanym koncertem „(Set This) World Ablaze”. Ich ostatni krążek „Incarnate” jest dostępny od 11 marca 2016 roku.

Killswitch Engage w Krakowie

Na krakowskim koncercie nie zabrakło utworów z ostatniego albumu, jak również i starszych kompozycji. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Zespół Killswitch Engage występował na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak: Soundwave Festival, Wacken Open Air, Ozzfest czy Download Festival. Kapela sprzedała ponad cztery miliony płyt w Stanach Zjednoczonych i została uznana za jednego z głównych przedstawicieli nurtu The New Wave of American Heavy Metal. Polska publiczność zobaczy kapelę ponownie już 19 czerwca 2018 w Warszawie.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.