21.01.2019 14:36

King Crimson na koncertach w Polsce 2019 [DATY, MIEJSCA I CENY BILETÓW]

King Crimson powraca do Polski! Zespół zagra u nas aż dwa koncerty. Informacje o dacie, miejscach i cenach biletów na koncert w Warszawie zamieszczamy poniżej.

Zespół King Crimson
foto: youtube.com/DGM Live - King Crimson

King Crimson to zespół, który jest jednym z popularniejszych grup zaraz obok Pink Floyd i Genesis. Już niebawem muzycy ponownie odwiedzą Polskę! Zespół odwiedzi nas w ramach 50. rocznicy trwania zespołu. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty? W jakich cenach są dostępne bilety? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Zespół wydał 13 albumów studyjnych, ponad dwadzieścia płyt koncertowych i osiem kompilacji. "The Power To Believe" był ostatnim krążkiem wydanym przez zespół w 2003 roku.Skład grupy wielokrotnie się zmieniał, ale od 1969 roku liderem jest gitarzysta, Robert Fripp.

ZOBACZ TEŻ: King Crimson z 4 perkusistami przygotowuje 1. materiał od 14 lat

King Crimson w Polsce - data i miejsca koncertów

Informacji na temat zbliżającego się wydarzenia szuka chyba każdy fan tego zespołu. W 2018 roku mogliśmy ich podziwiać na czterech koncertach w Polsce. Dwa z nich odbyły się w Poznaniu, a reszta w Krakowie. Dwa lata wcześniej, w 2016 roku, mogliśmy podziwiać King Crimson w Zabrzu i Wrocławiu. W tym roku kapela przyjedzie do Warszawy zagrać nie jeden, a aż dwa koncerty. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na nadchodzące show. Zespół wystąpi 26 i 27 czerwca 2019 roku (środa i czwartek) w Teatrze Roma na ulicy Nowogrodzkiej.

King Crimson w Polsce - ceny biletów i gdzie kupić?

Już dzisiaj, bo od poniedziałku 21 stycznia 2019 roku, od godziny 12:00 bilety są w sprzedaży. Można je kupić za pośrednictwem strony ticketmaster.pl. Ceny biletów na King Crimson w Warszawie wahają się w przedziale od 269 zł do 399 zł.

  • Kat. A - 399 zł
  • Kat. B - 369 zł
  • Kat. C - 339 zł
  • Kat. D - 299 zł
  • Kat. E - 269 zł
plakat koncertu

ZOBACZ TEŻ: Koncerty rockowe i metalowe 2019 w Polsce.

King Crimson w Polsce - 50 lat zespołu

Zespół bardzo poważnie traktuje 50. rocznice powstania. Jeszcze w tym roku King Crimson planuje zrobić reedycje swoich najważniejszych krążków, a także zagrać masę koncertów. To nie wszystko. Jak podaje portal kulturalnemedia.pl, zespół ma w planach film dokumentalny pt. "Cosmic F*Kc", ale konkretna data nie jest jeszcze znana.

Planujecie zobaczyć King Crimson na żywo?

Karolina Woźniak
Tagi: Koncerty