23.03.2016 10:39

Kings of Leon zagra w Polsce w 2016

Amerykańscy rockmani wystąpią po raz czwarty w Polsce w TAURON Arenie w Krakowie. Kiedy będziemy mogli ich zobaczyć na żywo?

Kings of Leon zagra w Polsce w 2016
foto: Donn Jones / Invision / AP / Fotolink / East News

Kings of Leon przyjedzie do Krakowa na swój pierwszy pełnowymiarowy występ w Polsce 8 września 2016 roku. Grupa pojawiła się w naszym kraju po raz pierwszy w 2009 roku w ramach Heineken Open'er Festival. W 2013 roku wystąpiła również na Open'erze, natomiast rok później - na Orange Warsaw Festival na warszawskim Stadionie Narodowym.

Bilety na krakowski koncert trafią do sprzedaży w piątek 25 marca o godzinie 10.00 za pośrednictwem sieci sprzedaży Eventim.

Występ w TAURON Arenie to dopiero drugi - po berlińskiej Lollapaloozie - ogłoszony koncert w Europie w 2016 roku. W trakcie specjalnej imprezy sylwestrowej z przełomu 2015 i 2016 roku w rodzinnym Nashville, Kings of Leon wyjawił, że pracuje nad materiałem na swój siódmy album. Premiera przewidywana jest na koniec 2016 roku, lecz bardzo możliwe, że już we wrześniu usłyszymy w Krakowie nowe kompozycje.

Kings of Leon został założony w 2000 roku przez trzech braci Followill: Caleba (gitara), Nathana (perkusja) i Jareda (bas). Skład uzupełnił ich kuzyn, Matthew Followill, który wziął się za gitarę. Wydany trzy lata później debiutancki krążek „Youth & Young Manhood” z miejsca stał się sensacją i trafił do zestawienia najlepszych albumów pierwszej dekady XXI wieku według magazynu „NME”.

Sława, którą przyniosły zespołowi trzy pierwsze albumy, pozwoliła mu występować na największych scenach świata, w tym jako headliner festiwalu Glastonbury. Jeszcze większą popularnością - szczególnie w Stanach Zjednoczonych - cieszył się czwarty krążek pt. „Only By The Night”, na którym znalazły się przeboje „Sex on Fire” i „Use Somebody”. Płyta osiągnęła nakład 6,5 mln sprzedanych egzemplarzy i zdobyła 4 statuetki Grammy.

Ostatnim wydawnictwem Kings of Leon pozostaje „Mechanical Bull” z 2013 roku. Płyta została ciepło przyjęta przez krytykę i fanów oraz była nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album rockowy. Singlowe „Supersoaker”, „Wait for Me” i „Temple” podbijały listy przebojów w Stanach i Europie.

Wybieracie się na krakowski koncert Kings of Leon?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Kings of Leon