08.12.2019 14:51

Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy w Toruniu [ZDJĘCIA]

Trasa "Vinyle Tour" odwiedza kolejne miasta i bije rekordy popularności. Mamy dla Was galerię z koncertu w Toruniu, na którym Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy pobiły kolejny frekwencyjny rekord.

Kobranocka
foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy grają właśnie wspólną trasę koncertową, Vinyle Tour. Wszystkie wydarzenia z tego cyklu cieszą się ogromną popularnością, a fani wykupują bilety na długo przed terminami koncertów.

Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy w Toruniu

Nie inaczej było w Toruniu gdzie 6 grudnia 2019 w szczelnie wypełnionej sali klubu Od Nowa Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy przypomniały swoje największe przeboje.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach debiutu tych zespołów nie było internetu, YouTube i telefonów komórkowych. Twórczość Kobranocki, Sztywnego Pala Azji i Róż Europy niosła się za sprawą kaset przegrywanych na Grundigach i piosenkach śpiewanych przy ognisku, zaś tytułowe płyty winylowe trzeba było naprawdę mocno walczyć.

Ray Wilson
Ray Wilson
Przeczytaj także Ray Wilson - Genesis Classic zagra w Krakowie w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Kobranocka w Toruniu

Kobra, Vysol, Szybki Kazik i Jacek Moczadło, wyglądają, grają i zachowują się tak, jakby czas się dla nich zatrzymał, a przecież działalność zespołu Kobranocka trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Na żywo nadal są niesamowici, a siłą i energią biją na głowę większość współczesnych młodzieżowych idoli.

Róże Europy w Toruniu

Róże Europy, trzeba przyznać w szczytowej formie, przypomniały się toruńskiej publiczności, prezentując swoje największe evergreeny: „Jedwab”, „Radio młodych bandytów” czy „Marihuana”. Należy zaznaczyć, że przez cały set, wokal Piotrka Klatta był skutecznie zagłuszany przez publiczność.  

Sztywny Pal Azji w Toruniu

Sztywny Pal Azji powstał w 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Pierwszy sukces zespół odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie zaprezentował jedynie sześć utworów, zaś numer „Nasze reggae” stał się hymnem imprezy.

Potem były kolejne Jarociny (1987, 1988, 1989) i płyty z kawałkami, które z miejsca urastały do miana przebojów: „Nie zmienię świata”, „Smutna środa”, „Nieprzemakalni” czy „Póki młodość w nas”.  

Toruński koncert cieszył tak wielką popularnością, że organizatorzy zapowiedzieli powtórkę w 2020 roku. Kolejny koncert w cyklu Vinyle Tour odbędzie się 27 listopada 2020 roku również w klubie Od Nowa

Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2019/20

  • Rzeszów – 20.12.2019 – Klub Pod Palmą
  • Bielsko Biała  – 21.12.2019 –  Klub Rude Boy
  • Gdynia  – 28.02.2020 –  Klub Ucho
  • Łódź– 29.02.2020 – Klub Wytwórnia (gość specjalny Proletaryat)
  • Jarocin – 01.03.2020 – Jarociński Ośrodek Kultury

Sztywny Pal Azji Akustycznie
Kraków – 13.12.2019 – Teatr Variété
Kobranocka Akustycznie
Kraków – 14.12.2019 – Teatr Variété

Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji - bilety

Wejściówki na wspólne koncerty grup Kobranocka, Róże Europy i Sztywny Pal Azji od 70 złotych do nabycia na ebilet.pl.

Zobacz również: KSU zagrało w Krakowie [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Kobranocka Galeria