15.12.2019 14:47

Kobranocka i Sztywny Pal Azji akustycznie w Krakowie [ZDJĘCIA]

Trasa "Vinyle Tour" odwiedza kolejne miasta i bije rekordy popularności. Mamy dla Was dwie wyjątkowe galerie z akustycznych koncertów w Krakowie.

Kobranocka
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

13 grudnia 2019 roku Sztywny Pal Azji zagrał w krakowskim teatrze Variete specjalny, akustyczny koncert. Dzień później, również w tym samym miejscu zagrała Kobranocka.

Sztywny Pal Azji w Krakowie

Zespół Sztywny Pal Azji zagrał nietypowy, akustyczny koncert w niesamowitej przestrzeni krakowskiego Teatru Variete. Największe przeboje zespołu wykonane zostały w ciekawych aranżacjach i z pewnością przypadły do gustu wszystkim fanom grupy.

Ray Wilson
Ray Wilson
Przeczytaj także Ray Wilson - Genesis Classic zagra w Krakowie w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Legenda polskiej muzyki lat 80 i 90-tych zaprezentowała między innymi "Spotkanie z…" i "Wieża radości, wieża samotności" oraz wiele innych przebojów, a także garść nowszych utworów w niebanalnych aranżacjach wykorzystujących brzmienia akustycznych instrumentów.

W ten sposób również Sztywny Pal Azji dołączył do artystów, którzy chcą swoim fanom sprawić muzyczną ucztę i dać możliwość poznania "delikatniejszych" stron swojej twórczości.

Kobranocka w Krakowie

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

Zespół w swoim ponad 25-letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza  granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech.

Tym razem zespół Kobranocka zagrała nietypowy, akustyczny koncert w Teatrze Variete. „Ela, czemu się nie wcielasz”, „List z pola boju”, „Kocham cię jak Irlandię” czy „I nikomu nie wolno się z tego śmiać” wykonane w akustycznych aranżacjach z pewnością na długo zapadną w pamięć fanom.

Kolejne koncerty z cyklu Vinyle Tour odbędą się odpowiednio:

  • Rzeszów – 20.12.2019 – Klub Pod Palmą
  • Bielsko Biała  – 21.12.2019 –  Klub Rude Boy
  • Gdynia  – 28.02.2020 –  Klub Ucho
  • Łódź– 29.02.2020 – Klub Wytwórnia (gość specjalny Proletaryat)
  • Jarocin – 01.03.2020 – Jarociński Ośrodek Kultury
  • Toruń -  27.11.2020 - Od Nowa

Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji - bilety

Wejściówki na wspólne koncerty grup Kobranocka, Róże Europy i Sztywny Pal Azji od 70 złotych do nabycia na ebilet.pl.

Zobacz również: KSU zagrało w Krakowie [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Kobranocka Romana Makówka Galeria