24.02.2020 20:26

Kolejna metalowa gwiazda na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival

Do składu Pol'and'Rock Festival 2020 dołączyła kolejna gwiazda. Tym razem ucieszą się fani nowoczesnego metalu, który nie boi się flirtu z odbiegającymi od źródeł gatunku dźwiękami. 

Pol'and'Rock
foto: SZYMON AKSIENIONEK/Reporter

Jak co roku na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Podczas imprezy na festiwalowych scenach zagrają reprezentanci wielu gatunków muzycznych. Najpiękniejszy Festiwal Świata w 2020 roku zawita do Kostrzyna już po raz 26. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny dla wszystkich. Koncerty na Pol'and'Rock Festival 2020 zostały zaplanowane na dni od 30 lipca do 2 sierpnia.

Static -X na Pol'and'Rock Festival 2020

Kolejną ogłoszoną przez organizatorów gwiazdą festiwalu, która zagra na Dużej Scenie Pol'and'Rock będzie Static-X. Grupa o jedna z flagowych kapel grających muzykę z pogranicza nu-metalu i metalu industrialnego. Brzmienie Static-X to agresywne gitarowe riffy połączone z powalającym rytmem perkusji, growlujący wokal i kontrowersyjne teksty piosenek. Muzycy określili swoją twórczość jako „dyskotekę zła”, bo w brzmieniu kapeli podkręconemu do granic możliwości metalowi towarzyszą zaczerpnięte z muzyki techno pulsujące sample. Efektem jest niepohamowane, pełne brutalności futurystyczne brzmienie.

Jurek Owsiak
Jurek Owsiak
Przeczytaj także Jurek Owsiak wygrał z Krystyną Pawłowicz w sądzie o seks. Była posłanka za to zapłaci

Pol'and'Rock Festival: Kto zagra?

Line-up Pol'and'Rock Festival co poniedziałek poszerza się o kolejnych wykonawców. Póki co, wśród muzyków, których zobaczymy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata znaleźli się:

  • Clutch
  • Pidżama Porno
  • Organek
  • Tagada Jones
  • While She Sleeps
  • Dropkick Murphys
  • King Gizzard and The Lizard Wizard
  • Static-X

Zobacz też: Jerzy Owsiak ostro o Lichockiej. „Niech nie p***doli, że pocierała nos”

Tagi: Koncerty Pol'and'Rock Festival