24.04.2017 22:03

Kolejne gwiazdy 23. Przystanku Woodstock

Oto artyści, których już wkrótce zobaczycie na letnim festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

Kolejne gwiazdy 23. Przystanku Woodstock
foto: Reporter / East News

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 i pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na festiwalu wystąpią m.in. Trivium, Orange Goblin, The Exploited, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves czy House of Pain.

Organizatorzy właśnie ogłosili, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu!

Speaker First jest pierwszym zespołem z Indonezji, którego muzykę można usłyszeć na antenach radiowych w Stanach Zjednoczonych. Wywodzą się z indonezyjskiej wyspy Jawa. Muzycy czerpią inspiracje między innymi z życia w mieście Bandung, które słynie z wyjątkowych umysłów i talentów. Speaker First to rock'n'rollowe trio.

Pierwszy międzynarodowy singiel zespołu „The Anthem” podbił serca fanów i na stale zagościł na falach 20 stacji radiowych w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce po tym zespół wyruszył w trasę koncertową „PASSPORT APPROVED LIVE”, podczas której muzycy grali koncerty w studiach radiowych w siedmiu miastach na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

RSC to legenda Polskiej Sceny Rockowej, która swoją działalność artystyczną prowadziła w Rzeszowie od 1981 roku. Zespół występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu festiwali.

Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 34 lat, co branża muzyczna określiła, jako ewenement na rynku polskim. W ostatnim czasie zespół zaprezentował nowy singiel „Życie to tylko walc”.

Mesajah to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów.

Trochę ponad rok później premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. W 2016 roku przychodzi czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”.
 
LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów.  Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami. Albumy „LemON”, „Scarlett”, „Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

Młodzieńcza charyzma wokalisty Igora Herbuta współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach.

Zespół Roan powstał w 1991 roku z inicjatywy braci Man. W tym samym roku grupa została laureatem Festiwalu w Jarocinie. Debiutancki album zespołu pt. „Ogień” ukazał się w 1993 roku i do dzisiaj uznawany jest za jedną z najlepszych polskich płyt lat 90. W 1992 roku Roan wraz z zespołem Zdrowa Woda rozpoczynali koncert WOŚP. Grupa przez 25 lat swojej działalności wydała 7 albumów.

Roan od 2 lat współpracuje z chińskim muzykiem i kompozytorem Da Shu (Wielkie Drzewo), z którym wystąpi na 23. Przystanku Woodstock. Dla Da Shu koncert na Przystanku Wodstock to spełnienie największego muzycznego marzenia. Już od czerwca będą spotykać się na wspólnych próbach w Chinach, a ich efekt usłyszymy 5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą.

Zespół Zdrowa Woda powstał w 1988 roku już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu „Rawa Blues”. Po przeszło ośmiu latach aktywnej działalności koncertowej zespół doczekał się pierwszego wydania albumu na krążku „ZDROWA WODA,” którego premiera miała miejsce 2 września 1996 roku.

Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów, jak i dojrzałych koneserów muzyki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival