04.04.2016 11:04

Kolejne gwiazdy na Cieszanów Rock Festiwal 2016

Wielkimi krokami zbliża się letnia impreza, która odbędzie się 18-21 sierpnia 2016 roku. Sprawdźcie, jacy wykonawcy pojawią się podczas tego festiwalu.

Kolejne gwiazdy na Cieszanów Rock Festiwal 2016
foto: materiały prasowe

Jeszcze w styczniu 2016 roku ogłoszono pierwsze gwiazdy, a są nimi Misfits, Vader, Tymon & The Transistors. Teraz poznaliśmy kolejnych wykonawców, którymi są: Eluveitie, Sweet Noise, Włochaty, Nocny Kochanek, Farben Lehre, Zacier oraz 1125.

Eluveitie to kolejny zagraniczny artysta na Cieszanów Rock Festiwal 2016. Szwajcarska grupa reprezentuje nową falę w muzyce folkmetalowej. Obok gitar elektrycznych, basu i perkusji, ma w swoim instrumentarium również tradycyjne ludowe instrumenty, takie jak dudy, skrzypce i lirę korbową, a teksty śpiewane są m.in. w martwym języku galijskim.

Jak zwykle podczas festiwalu nie zabraknie mocnej reprezentacji rodzimej sceny muzycznej. Po raz pierwszy na cieszanowskiej scenie wystąpi zespół Sweet Noise znany z energetycznych i rzadkich koncertów.

 Glaca, wokalista i lider zespołu, zdradza czego należy się spodziewać po tym występie:

"

Koncert, który Sweet Noise zagra 21 sierpnia 2016 roku na scenie głównej CRF 2016, będzie występem przekrojowym przez wszystkie płyty, z najsłynniejszymi utworami takimi jak m.in. „Godność”, „Cisza”, „Bruk”, „Ghetto”. Zagramy w pewnym sensie w klasycznym składzie. Specjalną oprawę wizualną przygotuje Vahan Bego. "

Festiwal to także okazja do zobaczenia rzadko koncertującej legendy polskiego punka - zespołu Włochaty oraz świętującego 30-lecie Farben Lehre, który podczas imprezy zagra w całości materiał z płyty, którą fani wybiorą w głosowaniu internetowym. Swoje głosy można oddawać raz dziennie na stronie internetowej festiwalu i do wyboru są trzy albumy. Ten, który otrzyma największą ilość głosów, zostanie w całości zagrany przez Farben Lehre.

Wokalista Wojtek Wojda zachęca wszystkich fanów do uczestnictwa w tej akcji:

"

Pomysł jest taki, aby zagrać jedną wybraną przez Was płytę z trzech albumów z naszej dyskografii... Musicie sami określić, które wydawnictwo preferujecie, a my tym samym uszanujemy Wasz wybór i zagramy zasugerowany materiał. Co ciekawe, podczas naszego występu, na scenie pojawią się również zaproszeni goście, którzy uczynią powyższy koncert jeszcze bardziej wyjątkowym... Zatem czas głosować i wskazać swojego faworyta spośród wskazanych albumów Farben Lehre, czyli: „Atomowe Zabawki”, „Farbenheit” i „Ferajna”. Czekamy z zaciekawieniem na Waszą decyzję - niech się stanie wola fanów... Jeżeli możesz mieć na coś swój wpływ - decyduj i wskaż własny typ! "

Na festiwalu wystąpi również legenda polskiego hardcore’u, załoga o nazwie 1125, świętująca w tym roku swoje 20-lecie.

W tym roku w programie CRF pojawi się także kilka zespołów grających muzykę z „przymrużeniem oka”. Na scenie alternatywnej zagrają: Nocny Kochanek, czyli kapela bawiąca się konwencją heavy metalu oraz piewcy absurdu - formacja Zacier.

Lider zespołu Mirosław „Zacier” Jędras nie ukrywa zadowolenia z faktu, że kapela pojawi się w Cieszanowie:

"

Z radością i dumą przyjąłem zaproszenie na to jakże ważne wydarzenie urozmaicające czas wakacyjnego odpoczynku. Zagramy dla Was to co umiemy najlepiej – pełen odjechanej zadumy i absurdu, przewrotny, szalony i pozbawiony skrupułów muzyczny kolaż z „Niedźwiedziem Januszem” i „Rybami Marnotrawnymi” w rolach głównych. Zespół wystąpi w składzie apostolskim: Dr Yry, Dziarski, DJ Mrufka i Mnierosłaff van der Zacier. Zamknijcie w obórkach waszą trzodę, zgońcie jałówki z pastwisk, zaryglujcie piwnice, dziewczyny wyślijcie w góry. Wataha Zaciera nadciąga! "

Organizatorzy ogłosili również konkurs na 1-minutowy film o festiwalu. Swoje prace można zgłaszać do 15 lipca 2016, na autorów filmów czekają nagrody. Szczegóły możecie znaleźć tutaj.

Bilety

Do 10 kwietnia 2016 roku karnet kosztuje 110 zł, natomiast karnet na pole namiotowe 30 zł za osobę. W dniach od 11 kwietnia do 31 maja 2016 cena wzrasta do 120 zł za karnet, zaś opłata za pole namiotowe nadal wynosić będzie 30 zł.

W terminie 1 czerwca - 30 czerwca 2016 karnet będzie można zakupić w cenie 135 zł, bilet jednodniowy wynosić będzie 60 zł, zaś karnet na pole namiotowe 40 zł. Od 1 lipca do 10 sierpnia 2016 karnet będzie nadal kosztować 135 zł, bilet jednodniowy 70 zł, pole namiotowe 40 zł.

Od 11 sierpnia 2016 roku rusza sprzedaż normalna i wówczas karnet będzie wynosić 150 zł, bilet jednodniowy - 80 zł, natomiast karnet na pole namiotowe kosztować będzie 40 zł za jedną osobę. Karnety można zakupić na stronie eventim.pl

Wybieracie się na Cieszanów Rock Festiwal?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Zacier Farben Lehre