Kolejne gwiazdy na Pol'and'Rock Festival. Wśród nich metalowi ulubieńcy publiczności
30.06.2020 09:16
Kolejne gwiazdy na Pol'and'Rock Festival. Wśród nich metalowi ulubieńcy publiczności Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Kto wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2020? Line-up Najpiękniejszej Domówki Świata cały czas się powiększa, dołączyło kolejnych 3 wykonawców.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa wszystkie letnie festiwale musiały zostać przełożone. Część organizatorów imprez nie chciała jednak zostawiać uczestników z niczym, dlatego niektóre wydarzenia przeniosły się do sieci. Stało się tak między innymi z festiwalem Jurka Owsiaka - Pol'and'Rock.

Pol'and'Rock Festival 2020: Kto wystąpi?

W 2020 roku Pol'and'Rock Festival zmieni się w Najpiękniejszą Domówkę Świata, a wykonawcy zagrają koncerty dla swoich fanów w studiu WOŚP. Występy będą transmitowane na żywo w internecie. Do składu imprezy dołączyło właśnie trzech kolejnych polskich wykonawców. Kto zagra na Pol'and'Rock 2020?

Urszula na Najpiękniejszej Domówce Świata

Jedna z najbardziej cenionych polskich artystek rockowych, piosenkarka, autorka tekstów, aktorka. Urszulę można śmiało nazwać matką chrzestną Najpiękniejszego Festiwalu Świata - wokalistka gościła na amerykańskim festiwalu Woodstock’94, który zainspirował Jurka Owsiaka do stworzenia Przystanku Woodstock, i zagrała na pierwszych czterech edycjach festiwalu w Czymanowie, Szczecinie Dąbiu i w Żarach.

Przeczytaj także

W 1996 roku wydała płytę “Biała Droga”, która ugruntowała jej pozycję jako ikony muzyki rockowej. Piosenki “Na sen”, “Konik na biegunach”, czy “Niebo dla ciebie” to mocne rockowe utwory unurzane w charakterystycznej dla twórczości Urszuli wrażliwości. Trudno jest na jednym tchem wymienić wszystkie przeboje Urszuli, która z niezmienną od lat pasją podchodzi zarówno do tworzenia muzyki, jak i do koncertowania. Piosenkarka ma w dorobku 10 albumów studyjnych, 4 krążki koncertowe, w tym nagranie jej poruszającego występu na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych z 2015 roku, podczas którego piosenkarka zabrała festiwalową publikę w rockową podróż do początków Przystanku Woodstock.

Farben Lehre na Pol'and'Rock Festival 2020

Klasyka polskiego punka zagości na internetowej odsłonie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 

Farben Lehre to założona w 1986 roku kapela punkowa. Muzycy z Płocka wydali swoją pierwszą płytę w 1991 roku. Krążek zatytułowany “Bez Pokory” to kolekcja energetycznych, głośnych, pełnych mocy utworów. W swojej muzyce Farben Lehre łączy mocne punkowe uderzenie z żywiołowym brzmieniem reggae i inspiracjami zaczerpniętymi z rocka alternatywnego.

Kapela występowała u boku artystów takich jak The Exploited, GBH, czy Die Toten Hosen. Muzycy z Farben Lehre stworzyli wyjątkową punk-rockową trasę koncertową. Punky Reggae Live Tour stanowi dowód na to, że muzyka punk pozostaje ważnym i wciąż aktualnym gatunkiem muzycznym.

Acid Drinkers na festiwalu Pol'and'Rock online

Poznańska formacja thrashmetalowa zagra podczas internetowej odsłony Pol’and’Rock Festival . Acid Drinkers zaserwują mocne uderzenie wielbicielom heavymetalowego grania, tym razem wprost z festiwalowego studia w Warszawie.

Posłuchaj podcastu

Kapela Acid Drinkers jest obecna na polskiej scenie metalowej od 1986 roku. Założona w Poznaniu z inicjatywy wokalisty i basisty Titusa oraz gitarzysty Litzy kapela zadebiutowała w 1990 roku. Wydana wówczas płyta “Are You a Rebel” zawierała nowatorskie, jak na polską scenę muzyczną początku lat dziewięćdziesiątych, kawałki utrzymane w stylistyce thrash metalu. Mocne uderzenie i brutalne aranżacje charakteryzują się powalającymi, wymagającymi mistrzowskich umiejętności riffami gitarowymi, częstymi zmianami rytmu i skomplikowanymi solówkami.

Pol'and'Rock Festival 2020: Gdzie? Kiedy? Line-up

Tegoroczny Najpiękniejszy Festiwal Świata przeniesie się do sieci. Od 30 lipca do 1 sierpnia wszyscy, którzy w tych dniach bawiliby się w Kostrzynie nad Odrą, mogą zasiąść przed komputerami i obejrzeć niemal 70 godzin materiału przygotowanego przez organizatorów Pol'and'Rock. Na Najpiękniejszej Domówce Świata zagrają:

 • Jelonek
 • Renata Przemyk
 • Łowcy B.
 • Pull The Wire
 • Łydka Grubasa
 • Big Cyc
 • happysad
 • Romantycy Lekkich Obyczajów
 • Piotr Bukartyk
 • Majka Jeżowska
 • Raz Dwa Trzy
 • Kwiat Jabłoni
 • Nocny Kochanek
 • Tabu
 • Enej
 • Acid Drinkers
 • Urszula
 • Farben Lehre
Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.