23.02.2017 11:35

Kolejny artysta na Metal Hammer Festival 2017

Wiemy już kto oprócz Marilyna Mansona zaprezentuje się latem w Katowicach. Co więcej organizatorzy poinformowali, że do line-upu dołączy wkrótce jeszcze jedna zagraniczna gwiazda.

Kolejny artysta na Metal Hammer Festival 2017
foto: materiały prasowe

8 odsłona imprezy Metal Hammer Festival odbędzie się 21 lipca 2017 w katowickim Spodku. Headlinerem festiwalu jest Marilyn Manson, który będzie promować płytę „Say10”.

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o zagraniczne gwiazdy, które tego dnia wystąpią w Katowicach. Kolejnym wykonawcą, który pojawi się na imprezie jest autor jednego z najbardziej prowokacyjnych i wizjonerskich debiutów tego roku - Zeal & Ardor.

Zeal & Ardor to projekt amerykańsko-szwajcarskiego muzyka Manuela Gagneuxa, którego uznano za jeden z najbardziej innowacyjnych głosów muzycznego undergroundu. Artysta miksuje ze sobą tak odmienne gatunki jak black metal, blues, soul i gospel wraz z niewolniczymi spirituals. 24 lutego 2017 oficjalnie ukaże się debiutancka płyta „Devil Is Fine”, którą promuje utwór tytułowy.

Sam Manuel twierdzi, że jego celem jest przełamywanie barier i tak opowiada o swoim albumie:

"

Dla mnie w muzyce chodzi o wolność, a w Spirituals jest prawdziwe poczucie wyzwolenia, uszlachetniające i inspirujące. Bycie obrażonym jest ok, Zeal & Ardor nie jest dla każdego. Jednak jedną z funkcji sztuki jest prowokowanie i bycie otwartym na nowe wyzwania i sądzę, że „Devil Is Fine” robi to doskonale. "

Natomiast o występie Zeal & Ardor na Metal Hammer Festival 2017 artysta mówi:

"

Nie możemy uwierzyć, że gramy na tym festiwalu! Metal Hammer Festival będzie imprezą, którą na długo zapamiętacie! "

Oprócz Marilyna Mansona oraz Zeal & Ardor na scenie pojawi się również jeszcze jedna gwiazda zagraniczna i polskie zespoły, o których wkrótce poinformują organizatorzy.

Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:

  • Loża  - 375/395 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 250/270 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 200/220 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 170/190 złotych
  • Płyta – 190/201 złotych

Wybieracie się na Metal Hammer Festival 2017?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Zeal & Ardor