06.05.2020 13:20

Kolejny europejski kraj wznawia koncerty i festiwale muzyczne. Kiedy ruszą i na jakich zasadach?

Mamy dobre wieści dla fanów festiwali muzycznych - już kolejny europejski kraj podjął decyzję o ich wznowieniu. Oczywiście na konkretnych zasadach. 

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Serwis IQ Magazine podzielił się informacją, że jeszcze tego lata w Irlandii ruszą pierwsze koncerty i festiwale muzyczne. Ich warunki zostaną jednak dostosowane do aktualnych okoliczności.

Irlandia wznawia koncerty i festiwale muzyczne - kiedy ruszą i na jakich zasadach?

Zgodnie z doniesieniami IQ Magazine, władze Irlandii zezwoliły na wznowienie niektórych koncertów i festiwali od 10 sierpnia 2020 roku. Jest to ostatni z 5 etapów znoszenia obostrzeń, jakie wprowadził tamtejszy premier, Leo Varadkar. Jednak organizatorzy będą musieli przestrzegać pewnych reguł.

Badacz, pracujący nad szczepionką nad koronawirusem, zamordowany
Badacz, pracujący nad szczepionką nad koronawirusem, zamordowany
Przeczytaj także Badacz, pracujący nad szczepionką nad koronawirusem, zamordowany

Piąty etap znoszenia obostrzeń w Irlandii obejmuje "festiwale, wydarzenia i inne masowe spotkania społeczne i kulturalne". Imprezy będą mogły się odbywać, jednak przy zachowaniu dystansu społecznego i odpowiedniej liczy uczestników, która wynosi 5000 osób. Szczegóły związane z pojęciem dystansu społecznego nie zostały przez premiera sprecyzowane. Na obecną chwilę wynosi on 2 metry odległości pomiędzy jednostkami. To może ulec jednak zmianie. 

Plaża
Plaża
Przeczytaj także Śmierć spaceruje plażami Florydy. To protest przeciwko ich ponownemu otwarciu
Tagi: Newsy Rock News Koncerty Muzyka koronawirus