30.03.2020 12:16

Kolejny polski festiwal pełen rockowego grania odwołany z powodu koronawirusa

W tym roku nie odbędzie się 3-majówka we Wrocławiu. Organizatorzy zaprosili gwiazdy na mniejsze koncerty w późniejszych terminach.

3-majówka Wrocław
foto: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

W Polsce trwa pandemia koronawirusa. Władze podejmują wszystkie możliwe kroki, aby choroba rozprzestrzeniała się jak najwolniej. Dzięki temu szpitale będą miały większe szanse na uratowanie chorych i nie będą musiały zmagać się z niedoborem łóżek, respiratorów czy ekipy medycznej. W związku z trudną sytuacją w większości krajów objętych pandemią zakazano organizacji imprez masowych. Przepis obowiązuje także w Polsce. Nie wiadomo, kiedy zalecenie zostanie zniesione, dlatego kolejni organizatorzy publikują informacje o odwołaniu wydarzeń.

3-majówka we Wrocławiu odwołana z powodu koronawirusa

Przez pandemię nie odbędzie się Jarocin Festiwal 2020. Kultowa impreza została zaplanowana dopiero na 2021 rok. Przykrą wiadomość przekazali fanom także twórcy popularnej 3-majówki organizowanej we Wrocławiu. Kilkudniowe wydarzenie z szeregiem gwiazd rocka w line-upie się nie odbędzie.

Niemiecki minister finansów nie żyje. Martwił się skalą potrzebnej pomocy w obliczu koronawirusa
Niemiecki minister finansów nie żyje. Martwił się skalą potrzebnej pomocy w obliczu koronawirusa
Przeczytaj także Niemiecki minister finansów nie żyje. Martwił się skalą potrzebnej pomocy w obliczu koronawirusa

Wrocławska 3-majówka miała odbyć się w dniach 1-3 maja 2020 roku. Wśród gwiazd na scenie miała znaleźć się Apocalyptica, Sister of Mercy, Epica czy Korpiklaani. Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, w tym roku ze względu na pandemię nie dojdzie ono do skutku. Gwiazdy jednak zostały zaproszone do Wrocławia na mniejsze koncerty w późniejszych terminach.

  • 30 sierpnia wystąpią EPICA oraz KORPIKLAANI
  • 24 października zagrają THE SISTERS OF MERCY oraz PETER HOOK & THE LIGHT
  • 5 listopada zapraszamy na koncert zespołu APOCALYPTICA

Koncerty odbędą się we wrocławskiej Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. Wszyscy, którzy kupili wejściówki na 3-majówkę mogą je zwrócić. 

3-majówka od lat towarzyszy innemu wydarzeniu - Gitarowemu Rekordowi Guinnessa. W 2020 roku gitarzyści z całego świata po raz pierwszy będą mogli pobić rekord nie na wrocławskim rynku - a u siebie w domu. W związku z pandemią Gitarowy Rekord Guinnessa przenosi się w całości do internetu.

Zobacz też: Przeżyła hiszpankę, przegrała z koronawirusem. Zmarła w wieku 109 lat 

Tagi: Koncerty