Kolejny polski festiwal pełen rockowego grania odwołany z powodu koronawirusa
30.03.2020 12:16
Kolejny polski festiwal pełen rockowego grania odwołany z powodu koronawirusa Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

W tym roku nie odbędzie się 3-majówka we Wrocławiu. Organizatorzy zaprosili gwiazdy na mniejsze koncerty w późniejszych terminach.

W Polsce trwa pandemia koronawirusa. Władze podejmują wszystkie możliwe kroki, aby choroba rozprzestrzeniała się jak najwolniej. Dzięki temu szpitale będą miały większe szanse na uratowanie chorych i nie będą musiały zmagać się z niedoborem łóżek, respiratorów czy ekipy medycznej. W związku z trudną sytuacją w większości krajów objętych pandemią zakazano organizacji imprez masowych. Przepis obowiązuje także w Polsce. Nie wiadomo, kiedy zalecenie zostanie zniesione, dlatego kolejni organizatorzy publikują informacje o odwołaniu wydarzeń.

3-majówka we Wrocławiu odwołana z powodu koronawirusa

Przez pandemię nie odbędzie się Jarocin Festiwal 2020. Kultowa impreza została zaplanowana dopiero na 2021 rok. Przykrą wiadomość przekazali fanom także twórcy popularnej 3-majówki organizowanej we Wrocławiu. Kilkudniowe wydarzenie z szeregiem gwiazd rocka w line-upie się nie odbędzie.

Przeczytaj także

Wrocławska 3-majówka miała odbyć się w dniach 1-3 maja 2020 roku. Wśród gwiazd na scenie miała znaleźć się Apocalyptica, Sister of Mercy, Epica czy Korpiklaani. Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, w tym roku ze względu na pandemię nie dojdzie ono do skutku. Gwiazdy jednak zostały zaproszone do Wrocławia na mniejsze koncerty w późniejszych terminach.

  • 30 sierpnia wystąpią EPICA oraz KORPIKLAANI
  • 24 października zagrają THE SISTERS OF MERCY oraz PETER HOOK & THE LIGHT
  • 5 listopada zapraszamy na koncert zespołu APOCALYPTICA

Koncerty odbędą się we wrocławskiej Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. Wszyscy, którzy kupili wejściówki na 3-majówkę mogą je zwrócić. 

3-majówka od lat towarzyszy innemu wydarzeniu - Gitarowemu Rekordowi Guinnessa. W 2020 roku gitarzyści z całego świata po raz pierwszy będą mogli pobić rekord nie na wrocławskim rynku - a u siebie w domu. W związku z pandemią Gitarowy Rekord Guinnessa przenosi się w całości do internetu.

Zobacz też: Przeżyła hiszpankę, przegrała z koronawirusem. Zmarła w wieku 109 lat 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.