Gwiazdy dawnych koncertów w Jarocinie zagrały we Wrocławiu [GALERIA]

Aleksandra Degórska
26.11.2018 17:48
Gwiazdy dawnych koncertów w Jarocinie zagrały we Wrocławiu [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

24 listopada 2018 roku we wrocławskim klubie A2 zagrały zespoły, które przywróciły klimat jarocińskiego festiwalu. Jak widzowie przyjęli kapeli?

W ramach imprezy Był kiedyś Jarocin, na jednej scenie pojawiły się muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. We wrocławskim klubie A2 zagrali  Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Ga-Ga, Closterkeller i Zielone Żabki. Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich piosenki śpiewane są do dziś.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego oraz Jacka Sylwina i z czasem stał się największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim.

Zobaczcie, jak kapele przywróciły klimat jarocińskiego festiwalu podczas wydarzeni Był kiedyś Jarocin.

Był kiedyś Jarocin [GALERIA]

Formuła festiwalu w Jarocinie kiedyś była prosta: połączenie koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, enklawą wolnej myśli i zaangażowanej muzyki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.