22.01.2016 16:00

Koncerty ku pamięci Dio w 2016

Jeden z najwybitniejszych wokalistów w historii doczeka się kolejnego polskiego memoriału. Gdzie odbędą się występy poświęcone muzykowi?

Koncerty ku pamięci Dio w 2016
foto: Adam Bielawski, CC BY-SA 3.0

Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka 16 maja 2010 roku w wieku 68 lat. Jego legenda jest nadal żywa, a kolejne pokolenia muzyków składają mu hołd wykonując kompozycje z jego dorobku. Również artyści z naszego podwórka postanowili uczcić jego pamięć w postaci memoriału. Jest to inicjatywa warszawskiego zespołu Scream Maker, w której biorą gościnny udział również inni wybitni twórcy.

W 2016 odbędzie się trzecia już edycja tego wydarzenia i w tym roku impreza przyjmie formułę objazdową. W trakcie memoriału zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał z całej kariery Dio, w tym w całości album „Heaven and Hell”.

Zobaczcie, gdzie odbędzie się ten memoriał:

  • Warszawa - 19 maja 2016, Proxima 
  • Kraków - 20 maja 2016, Rotunda
  • Krosno - 21 maja 2016, Iron
  • Gdańsk - 3 czerwca 2016, Wydział Remontowy
  • Szczecin - 4 czerwca 2016, Free Blues Club

Do Scream Maker dołączy Piotr „Voltan” Sikora z progmetalowego Exlibris, który czuwać będzie nad klawiszowo-syntezatorową oprawą całego memoriału. Wśród gości warszawskiego koncertu będą m.in. Wojciech Cugowski z kapeli Bracia, Alessandro Del Vecchio, włoski muzyk i kompozytor znany ze współpracy z Deep Purple i Black Sabbath, Tomasz Struszczyk oraz Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo, perkusista Atma Anur (nagrywał płyty m.in. z Richie Kotzenem, Jasonem Beckerem i Marty Friedmanem), Grzegorz Wilk czy Aleksi Munter z fińskiej grupy Swallow The Sun.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym koncertem, możecie już teraz dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

Na pozostałych występach oprócz Piotra Sikory zespół wesprze także Jasiek Popławski (wokalista The Kroach) i Przemek Nalazek (SteelFire), a na poszczególnych koncertach artyści tacy, jak m.in. Witek Albiński, Alda Rei (Livim' Fire), Dominik Cynar i Paweł Soja (Steel Velvet), Łukasz Szostak (Hateseed) czy Mila Szymańska (Setin).

Zobaczcie, jak prezentuje się plakat zapowiadający memoriał:

foto: materiały prasowe

Podczas koncertu w Warszawie zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz sześcioletniego Antosia Pańczyka, którego ojciec Sebastian (ex-Leash Eye) także zaśpiewa na memoriale. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1b (choroba Werdniga Hoffmana). W obecnej chwili rehabilitacja jest jedynym środkiem pozwalającym na spowolnienie postępowania choroby. Na Antosia można przekazać 1 % podatku. W formularzu PIT wpisać należy numer: KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podać 11777 Pańczyk Antoni.

Bilety na wszystkie koncerty są do nabycia w przedsprzedaży w poszczególnych klubach (od lutego 2016), a na koncerty w Warszawie, Krośnie i Gdańsku także na stronie Scream Maker.

Ceny biletów (Przedsprzedaż/dzień koncertu):

  • Warszawa – 30 zł/40 zł
  • Kraków – 25 zł/35 zł
  • Krosno – 20 zł/25 zł
  • Gdańsk – 20 zł/25 zł
  • Szczecin – 25 zł/35 zł

Wybierzecie się na występ poświęcony Dio?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Ronnie James Dio