Koncerty ku pamięci Dio w 2016

Aleksandra Degórska
22.01.2016 16:00
Koncerty ku pamięci Dio w 2016 Fot. Adam Bielawski, CC BY-SA 3.0

Jeden z najwybitniejszych wokalistów w historii doczeka się kolejnego polskiego memoriału. Gdzie odbędą się występy poświęcone muzykowi?

Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka 16 maja 2010 roku w wieku 68 lat. Jego legenda jest nadal żywa, a kolejne pokolenia muzyków składają mu hołd wykonując kompozycje z jego dorobku. Również artyści z naszego podwórka postanowili uczcić jego pamięć w postaci memoriału. Jest to inicjatywa warszawskiego zespołu Scream Maker, w której biorą gościnny udział również inni wybitni twórcy.

W 2016 odbędzie się trzecia już edycja tego wydarzenia i w tym roku impreza przyjmie formułę objazdową. W trakcie memoriału zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał z całej kariery Dio, w tym w całości album „Heaven and Hell”.

Zobaczcie, gdzie odbędzie się ten memoriał:

  • Warszawa - 19 maja 2016, Proxima 
  • Kraków - 20 maja 2016, Rotunda
  • Krosno - 21 maja 2016, Iron
  • Gdańsk - 3 czerwca 2016, Wydział Remontowy
  • Szczecin - 4 czerwca 2016, Free Blues Club

Do Scream Maker dołączy Piotr „Voltan” Sikora z progmetalowego Exlibris, który czuwać będzie nad klawiszowo-syntezatorową oprawą całego memoriału. Wśród gości warszawskiego koncertu będą m.in. Wojciech Cugowski z kapeli Bracia, Alessandro Del Vecchio, włoski muzyk i kompozytor znany ze współpracy z Deep Purple i Black Sabbath, Tomasz Struszczyk oraz Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo, perkusista Atma Anur (nagrywał płyty m.in. z Richie Kotzenem, Jasonem Beckerem i Marty Friedmanem), Grzegorz Wilk czy Aleksi Munter z fińskiej grupy Swallow The Sun.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym koncertem, możecie już teraz dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

Na pozostałych występach oprócz Piotra Sikory zespół wesprze także Jasiek Popławski (wokalista The Kroach) i Przemek Nalazek (SteelFire), a na poszczególnych koncertach artyści tacy, jak m.in. Witek Albiński, Alda Rei (Livim' Fire), Dominik Cynar i Paweł Soja (Steel Velvet), Łukasz Szostak (Hateseed) czy Mila Szymańska (Setin).

Zobaczcie, jak prezentuje się plakat zapowiadający memoriał:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Podczas koncertu w Warszawie zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz sześcioletniego Antosia Pańczyka, którego ojciec Sebastian (ex-Leash Eye) także zaśpiewa na memoriale. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1b (choroba Werdniga Hoffmana). W obecnej chwili rehabilitacja jest jedynym środkiem pozwalającym na spowolnienie postępowania choroby. Na Antosia można przekazać 1 % podatku. W formularzu PIT wpisać należy numer: KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podać 11777 Pańczyk Antoni.

Bilety na wszystkie koncerty są do nabycia w przedsprzedaży w poszczególnych klubach (od lutego 2016), a na koncerty w Warszawie, Krośnie i Gdańsku także na stronie Scream Maker.

Ceny biletów (Przedsprzedaż/dzień koncertu):

  • Warszawa – 30 zł/40 zł
  • Kraków – 25 zł/35 zł
  • Krosno – 20 zł/25 zł
  • Gdańsk – 20 zł/25 zł
  • Szczecin – 25 zł/35 zł

Wybierzecie się na występ poświęcony Dio?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.